Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért halmozzák a drágább...

Miért halmozzák a drágább alaplapokon a PCIe x16 csatlakozókat?

Figyelt kérdés

Példaként itt van ez az alaplap:


ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION


A videókártyán kívül szinte semmilyen kártya nem helyezhető ezekbe a PCIe x16 foglalatokba (nem is jut eszembe semmi más), amiből szerintem kevés ember helyez bele kettőt még azok közül is, aki számítógép őrült. Lehet, hogy az én ismereteim hiányosak, de el sem férne benne 3 videókártya, viszont ha nem PCIe x16 lenne benne, bele tudnék tenni PCI-os, vagy PCIe x1 kártyákat, amik viszont hasznosak. A mostani videókártyámat belehelyezve egyből elfoglalná egyébként azt az 1 PCIe x1 helyet, ha oda teszem közvetlen mellé.

Szóval a kérdés, hogy mi az oka, hogy ennyire erőltetik? Miért nem lehet a bővítő kártyáknak helyet adni inkább?



2014. nov. 3. 22:36
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

De van sok eszköz a legismerteb az ssd

4vga t is bele lehet nyomni Quad sli/cfx

Aki nem igényli nem ilyen lapot vesz

2014. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. SSD-ről is még csak PCIe x1-ről hallottam. Mi létezik még PCIe x16-ba? Másik kérdés, ami még felmerült bennem a válaszodat követően, hogy erre a lapra konkrétan hogyan férne rá 3 darab vidikártya, a hűtése hogyan oldható meg?
2014. nov. 3. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:

pci-express x16-ba van videokártya, SSD, hangkártya

Meg hát, quad SLI/Crossfirex-hez is kell a sok foglalat.

2014. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De hogy fér el pl. ezen a lapon 3 vidikártya? Mert, ha nem az volt a cél, akkor szerintem célszerűbb lett volna PCIe x1. :D És mégis PCIe x16 van rajta, ezt nem értem.
2014. nov. 3. 23:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.


A PCIe x16 -ba nyugodtan belerakhatod a x1, x4 és x8 kártyákat is.

2014. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel mindenre választ kaptam! :)
2014. nov. 4. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!