Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja van a gépemnek? SÜRGŐS!

Mi baja van a gépemnek? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Elindítom a gépet semmi sem jelenik meg és rövid idő műlva pittyog. Így: - . . Megfigyeltem, hogy a videókártya hűtése pördül egyet és abbamarad. Minden be van dugva rendesen és csak a vidikártya hűtése nem forog. Se kép se hang, akár hányszor ujraindítom ilYen eddig jó volt.

2014. nov. 6. 14:12
 1/9 Brenya ***** válasza:

Nem valószínű,hogy a hűtés miatt csinálja(bár nem árt kicserélni a ventilátort). Lehet hogy a táp vagy memória.

Vagy valami "bios" beállítás rossz!

2014. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HUN_Sector ***** válasza:

Ellenőrizd a csatlakozókat, illeszkednek e az alaplapra a tápból kijövő kábelek, nem-e lazult ki valamelyik.

Ellenőrizd a cpu-t, nem e mozdult el a foglalat (pl letört a rögzítőfülecske szállítás közben. ha a gépet nem mozgattad, ezt átugorhatod)

Memória hiba (cserélgesd a modulokat, mindig 1-el nézd meg, hogy megy e. Ha igen, tegyél a helyére egy másikat ésígytovább...)

Táp hiba (kölcsön táppal kell megnézned)

2014. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Be volt kapcsolva a gép minden ok volt kimentem cigizni és mire visszaértem nem jelzett kapcsolatot a monitor ujra indítottam a gépet és ez lett
2014. nov. 6. 14:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja ès egy hosszú és kèt rovid
2014. nov. 6. 14:34
 6/9 HUN_Sector ***** válasza:
Van esetleg integrált videocsiped a gépben?
2014. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Brenya ***** válasza:

1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását!

A dohányzás káros(ezt eddig is tudtuk).

Ha nem volt kép hogy indítottad újra a gépet?

2014. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HUN_Sector ***** válasza:
Gondolom resetelte, vagy 5mp-ig nyomta a bekapcsológombot és leállt. (az a logikus) :)
2014. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brenya ***** válasza:

"Gondolom resetelte, vagy 5mp-ig nyomta a bekapcsológombot és leállt. (az a logikus) :)"

Ezt én is ismerem :):). Gondoltam hátha hibernálva volt a gép (vagy képernyő kikapcsolása x idő után). Ilyenkor nem biztos , hogy jó ötlet egy "reset".

2014. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!