Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon miért csak 10×-es...

Vajon miért csak 10×-es sebességgel (min. ) hajlandó dolgozni a CD íróm?

Figyelt kérdés

CD írásra szoftveres oldalról UltraIso-t használok, friss, teljes verziót. Maga a gépem Acer TravelMate 4740G.


A gond az, hogy az időtállóság kedvéért én szeretném 4×-es sebességgel kiírni a saját magam használta, archiválta CD-ket. Ezt az opciót fel is kínálja a program, de aztán valahogy makacsul és hajthatatlanul, bármilyen CD is legyen az (egyébként Verbatim 52×-es CD-ről lenne szó, tudtommal a márka az megbízható), mindig a vége az lesz, hogy 10×-es sebességgel kezdi kiírni és a végére is minimum 8-8.5×-ös lesz az átlag írási sebesség.


Mivel utálom, ha a gépem helyettem dönt, szeretném tudni, hogy hogyan és mivel (pl. program) tudnám elérni a 4×-es biztonságos írási sebességet.


Nyomatékosítanám, a 4×-es írási sebességből nem akarok engedni, akár valaki azt mondja, hogy jó a 10×-es sebesség, akár nem.

Kérem az válaszoljon, aki konkrét megoldással tud szolgálni!



2014. nov. 6. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, van egy egyszerű megoldás, vagyis hagyd azt az Ultraiso-t, és próbáld meg Nero-val. Azt használtam én is, amíg működött a DVD-íróm, abban szépen be leet állítani mindent. Vagy a DAEMON Tools-t, az is tökéletes ISO fájlok írására... de ha nem ISO-kat akarsz írogatni, akkor Nero. TPB-n fent van, nem is egyszer, szerintem a legfrissebbet válaszd, azt töltsd le.
2014. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

TPB -> az meg mi?? :O


Ezt a rövidítést én nem értem. :/


Amúgy ISO-kat írnék, mert olyan lemezeket másolnék, amik tartalmaznak Boot- meg rejtett-szektorokat, és azt először pontosan ISO-ba kéne írjam, aztán ki egy másik CD-re.


Azért köszönöm az ajánlást!

2014. nov. 6. 16:51
 3/9 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, és a Nero-tól egy kicsit elment a kedvem. Nagyon sok helyen egyöntetűen szídják a neten, és nem csak a kezelőfelülete miatt, hanem mert sok embernek tönkreteszi a lemezeit.

Nekem meg szám szerint 7 évre kéne CD-re archiváljak, ami tudom, nagyon necces és mások számára felesleges játék a tűzzel, de a munkám miatt ezt kell csináljam. Ha meg 7 év múlva olvashatatlan a CD, én szívok. Szemétség amúgy.


Először kipróbálom majd a CDBurnerXP, aztán az Ashampoo Burning Studio-t. Legtöbb helyen ezeket dicsőítik.

2014. nov. 6. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha annyi fontos a minősége, akkor ne laptop, hanem asztali géppel írd, jobb az írási minőségük az asztali gépbe való íróknak.

Semmi baja sem lesz ha 16x-el írod

2014. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ha annyi fontos a minősége, akkor ne laptop, hanem asztali géppel írd"


Mond ezt annak a...... X(mittudommárhány) oldalról protekciós "rendszergazdának", akit már én se vernék - ha tehetném - mondjuk háromnegyedrész agyon, ha értene annyira az informatikához, mint egy józan paraszt ember. Nem pedig csak az idétlen (és ostoba) munkakörnyezeti előírásaihoz és specifikációihoz ragaszkodna.


Ezt a laptopot kaptam, vagy ezen dolgozok, vagy a magamén, ami sajna semmivel sem jobb.

Hardveresen meg nehogy már nekem kelljen ráfizetni, ha végezni akarom a munkámat.


De a programot és a lemezt még magam tudom normálisan megválasztani (az adott anyagi kereten belül), ezért kérdeztem a dolgot.


CDBurnerXp-t most itthon nézegetem, de itt ahogy látom, ISO-ba nem lehet írni, ellenben van közvetlen CD->CD másolás.


Az Ashampoo próbaverziójára is ránéztem, de nem mernék rá fogadni, hogy a csili-vili külső mellett számotvető tudás és írási biztonság van. Az itthoni gépem olvasóját például egy-az-egybe képtelen felismerni.

2014. nov. 6. 18:14
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat, figyelmetlen voltam.

Lehet vele ISO-ba írni, sőt, ahogy látom itt van egy másik formátum is, amire azt írja, hogy teljes lemezképfájl.


Ezt én mondjuk nem is tudtam, azt hittem, hogy az ISO-ban már alapból benne van minden.

2014. nov. 6. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ISO is teljes, nem tudom, mi lehete annál is telsebb. Maradj az ISO-nál, jó az. A DAEMON Tools viszont nagyon jó. Mindenki szerint :)

Ja, a TPB-t nem írhatom ide, de írd be Google-be, a legfelső találat.

2014. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na de a "Daemon Tools" nem egy CD >EMULÁTOR<??!!


Amúgy ez a CDBurnerXP 4.5.4 se tisztességes, pedig nagyon kecsegtetőnek tűnt számomra.

Megadom neki, hogy 4×-es sebességgel írjon, erre elkezdi 24×-es sebsséggel! >( NEKEM MEG MÁR VÖRÖSLIK A FEJEM KÖZBEN!!!


Amúgy TPB-t még itthon SEM tudok használni, mert a netszolgáltatóm tiltja és figyeli. Ha bepróbálkoznék, egyből fekete listára tennének, és kapnám a csillagos egekbe felszámlázott internetdíjat.


Arra adtak anyagi keretet, hogy kiválasszam a megfelelőnek talált programot és céges licenszet vegyek rá, csak annyi a kérésem, hogy olyat ajánljatok, amihez ingyenes DEMO is elérhető, és azzal tisztességesen le lehet tesztelni.

2014. nov. 10. 12:06
 9/9 A kérdező kommentje:

"Az ISO is teljes, nem tudom, mi lehete annál is telsebb."


Gondolom az ISO-nál nem szektor szinten másolják bele a programok a CD tartalmát.

Egyébként pont mostanában volt nálam egy lemez, elvileg gyárilag préselt, és nem tudom, mit csináltak vele ("túlírták", vagy mi), de pl. annál az UltraISO először nem is akarta ISO-ba kiírni, valamilyen *.BIN fájlkiterjesztésre terelt át, és a Windows által elvileg 650 MB-osnak látott CD-ből kiírt 1.2 GB-nyi adatot.


Kérdem én : ez meg mi a jó.... ???

2014. nov. 10. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!