Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Van lényeges különbség...

SOS! Van lényeges különbség ha az SSD 6GB/s-os (SATA-3), de az alaplapon csak 3GB/s-os (SATA-2) foglalat van?

Figyelt kérdés

Pl. 50 MB/s-al lassabb az írási és/vagy olvasási sebbesége az ssd-nek.

Név szerint az Intenso Top 128GB-os SSD-re gondoltam.


Mert néztem oldalakat,ahol azt írták hogy van,és láttam olyanokat is ahol azt írták hogy szinte semmi különbség nincs.



2014. nov. 7. 20:37
 1/4 Axel015 ***** válasza:
működni fog, csak lassabban de még mindig gyorsabban mint egy sata2-es hdd.
2014. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez mit jelent? Mennyivel lassabban mint alapból?
2014. nov. 7. 20:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes megvenni ezt az ssd-t?
2014. nov. 7. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem egy normális SSD-t veszel? Kingston, Samsung, Adata, ezekből válassz. Nem ismerem a márkát, de biztosan nincs az ajánlottak között.

Semmilyen különbséget nem fogsz észrevenni. Az észrevehető gyorsulást a 4K (véletlenszerű olvasás/írás) érték javulása eredményezi, de ez az érték még SSD-nél sem éri el a SATA legkisebb verziójának max adatátviteli sebességét. Szóval még SATA1-es porton is megfelelően gyors az SSD. A mindennapi használatban és a sebességérzetben az sem számít, hogy 300 vagy 500MB/s max sebességre képes az SSD.

2014. nov. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!