Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kissé elavult a Pc-m, gyenge...

Kissé elavult a Pc-m, gyenge a videó kártya NVIDIA GeForce GT 430 és a proci is Intel (R) Pentium (R) CPU G840 @ 2.80GHz. Eredeti wow azaz (WOD) -ra használnám. Mit javasoltok? Kérlek indokoljatok is!

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 18:00
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha az segít leírhatom a többi adatot is a gépemről, bár azok nem olyan ernyák mint a vidi kártya vagy a proci.

Én vidi kártyának a gtx 750 ti néztem, de messze nem vagyok szakértő. Gondolkozom laptopban is, lenovo y50 vagy ilyesmi, jó drága nem tudom, hogy megéri-e. Inkább kiadok most többet, mint hogy hetente kelljen valamit cserélni.

2014. nov. 11. 18:07
 2/10 A kérdező kommentje:

A gépet 2012 nyarán vettem egészbe, úgy 95 ezer körül, akkor még úgy vitte a játékokat de a wodot már nem tudom a javasolt szinten játszani csak kicsit alatta.

Azt tudom hogy a massive mmorpg-k szeretik az erős procikat.

2014. nov. 11. 18:12
 3/10 A kérdező kommentje:
A laptop megoldás azért tettszik mert örökösen utazok Európán belül és sajnos az asztali gépemet nem tudom a repülőre felvinni :), de még soha nem volt laptopom főleg nem gaming laptopom nem tudom hogy mi a különbség.
2014. nov. 11. 18:15
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:

Ha laptopot szeretnél, mennyi az az összeg amit rászánnál? Egész normálisak lettek az árak mostanában.


A GT430 kiszolgálta az idejét, 5-6000ft-ért talán el tudod adni. Egyébként a gtx750ti nem rossz kártya az nvidia berkein belül, a fogyasztása bajnok (75W). Az 1 gigás 30000ft körül van (az r7260x radeonnal fej-fej mellett), míg a 2 gigás verzió 35-40000ft között foglal helyet (nagy on játékfüggő, hogy melyik kártya melyik játék alatt hogy teljesít).

Az 1 és a 2 gigás kártyák között tesztek alapján van egy 7-10 fps-nyi különbség. Ha azonban csak 1680-as felbontáson űzöd az ipart, nem ultrán használsz minden játékbeállítást, akkor sokáig elég az 1 gigás is.


A procid felett valóban kezd eljárni az idő, de még nem vészes. 2 magos, 2*2,8ghz azért elég manapság. Milyen felbontáson, milyen részletességgel szoktad futtatni a játékokat?


Ramból mennyi van a gépedben?

2014. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az wownál nagyon sokat számít a grafika, haveromnál minden ultrán van, szinte olyan, mintha más játékot játszanánk.

A laptopra most konkrét árat nem tudok mondani, nem igazán tudom, hogy mi mennyibe kerül, de pl a razer blade az rettentő drága.

Remélem nem mondok hülyeséget, 8.2 GB ram az lehetséges?

2014. nov. 13. 16:54
 6/10 HUN_Sector ***** válasza:

Csak egész ram értékek vannak, 8,2 nincs.

1 giga, 2 giga, 4 giga, 8 giga, 16 giga jellemzően.


A wow grafikája elavult, azt röhögve viszi maximumon bármelyik 25000ft-os kártya.

2014. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

OPERATING SYSTEM:

Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1)

CPU TYPE:

IntelŸ PentiumŸ CPU G840 @ 2.80GHz

CPU SPEED:

2.82 GHz

SYSTEM MEMORY:

8.55 GB

VIDEO CARD MODEL:

NVIDIA GeForce GT 430

VIDEO CARD MEMORY:

4.25 GB

VIDEO CARD DRIVER:

nvd3dum.dll

2014. nov. 13. 21:26
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy egy kicsit ügyetlenkedek, világ életemben a szüleim vagy a bátyám intézte nekem a gépes dolgokat, és csak mostanság kezdtem el magamnak.

Nagyra értékelem a segítséget :)

2014. nov. 13. 21:29
 9/10 HUN_Sector ***** válasza:

OPERATING SYSTEM:

Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1)

CPU TYPE:

IntelŸ PentiumŸ CPU G840 @ 2.80GHz

CPU SPEED:

2.82 GHz

SYSTEM MEMORY:

8.55 GB

VIDEO CARD MODEL:

NVIDIA GeForce GT 430

VIDEO CARD MEMORY:

4.25 GB

VIDEO CARD DRIVER:

nvd3dum.dll


Na ez azt jelenti, hogy Windows 7 service pack 1-et futtatsz. A processzorod 2*2,8Ghz. A rendszermemória fura, de lehet hozzáveszi a videókártyát, vagy pedig 12 giga (amit kétlek) és ebből dedikál még grafikus feladatokra. Ezt egy intelhez értőbb biztos meg tudná mondani. Én arra tippelek, hogy a 430-as integrált kártya azért 4 gigás, mert az kapja a ram egy bizonyos részét.


Mindenesetre jó tudni, hogy egy i3-as, 4 giga rammal és egy középkategóriás vga-val ellátott laptoppal vígan ellennél a wow-al. Mivel utazol, laptopot válassz. Linkelek párat neked:

[link]

i7 2,5-3,5Ghz, 8GB ram, GTX850.

Így viszi a játékokat: [link]


Ez egy fokkal gyengébb, cserébe olcsóbb is: [link]

Így bánik a játékokkal (a grafikus csip): [link]


Tulajdonképpen az első linken lévő hardver, csak fele annyi memóriával de nagyobb kijelzővel: [link]


Hozzáteszem, ebben az árban ez asztali gépből olyan lenne, hogy a kávét is megfőzi neked reggelire. De hát laptopnál a szállíthatóság miatt kompromisszumokat kell kötni.

2014. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tűnik rossznak, laptoppal csak anyi bajom van hogy pár év és kuka, mert már semmi újjabbat nem visz.


És pl: ha raknék a mostani gépembe egy

Asus gtx750ti oc 2gb (vidikarit)

intel core i5 4690k box 1150 (procit)


Akkor az még nem lenne jobb, mint a első laptop link?

Én eléggé a wowhoz vagyok kötve, azt jó lenne ultra grafikán futtatni. A vidikártyának szerintem sem kell valami egetrengetően erősnek lenni, de azt tudom hogy a millió player, képességek, és mobok kidolgozása durván megterheli a procit meg úgy általában jó fps dropp :D

A link alatt a gameknél csak a vanilla (1.) wowot hozta ki :D Biztos az agyadra megyek a wowozgatással, de én tényleg csak arra használom a gépet. Néha photoshoppolok de azt ez is viszi szépen. Köszönöm a választ!

2014. nov. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!