Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD Red vagy Purple?

WD Red vagy Purple?

Figyelt kérdés

Melyik a megbízhatóbb?


Második HDD lenne a gépben, csak adattárolásra használva. (A mérete még nem dőlt el, mert 1TB-os is elég lenne valószínűleg pár évig, de a 2TB-os jobban megérné, és előbb-utóbb az is ki lenne használva, hacsak be nem döglik még előtte..)



2014. nov. 12. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Én erre a célra Green-t vennék. Nem szoktak csak úgy hirtelen tönkremenni.


A leghosszabb garancia a Redre jár, ha ennyire gyakran mennek nálad tönkre akkor ez a jobb döntés.

2014. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
RED
2014. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Green-nél megoldották már azt a fejparkolásos dolgot?


A Purple-re és a Red-re is 3-3 év gari van.

2014. nov. 12. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Red. A Red is parkol. Az összes HDD parkol, WD-nél ez letiltható vagy átállítható véglegesen, a többi gyártónál csak szoftverrel állítható, ideiglenesen.
2014. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SoulEater7797 ***** válasza:
Blue.
2014. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Blue nem lesz, az biztos. Adattárolásra kell, úgyhogy feleselges 7200rpm.


Amúgy valószínűleg a Red lesz, a Purple-t nem annyira ajánlják adattárolásra. Köszi az eddig válaszokat.

2014. nov. 23. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a RED jó lesz és elvileg tartósabb is, mint a blue. Nekem blue van, bár igaz, hogy nekem rendszer+játékok futnak róla.
2014. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!