Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme még a játékos...

Van értelme még a játékos gépeknek?

Figyelt kérdés
Most láttam az AC Unity gépigényt és elröhögtem magam. Főleg a minimumtól fogtam padlót. Ezentúl ez lesz a szokás, hogy a lehető legfrissebb hardver kell majd játékhoz és azt is cseréljem kb. évente? :D

2014. nov. 13. 13:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Te erre csak most jöttél rá? :)
2014. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Most láttam ezt a gépigényt. Eddig még abban ringattam magam, hogy elég egy 2 magos proci meg 4 giga ram, a 2 éves vga-m meg csak elég, de hát na. Mit is várhattam volna. Megint az lesz, mint egy 15 éve, hogy a milliomosok játszottak a gépen a többieknek meg maradnak a múlt konzoljai.
2014. nov. 13. 13:40
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem kell annyit játszani. :)
2014. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél xBox one-t. Az xBox 360 is elég sokáig futott. :)
2014. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja. Nem is szoktam. Régebben többet nyomtam, de már nem érdekel. A gép előtt csak elcseszed az életed. Néha oké, ha leülsz játszani, mert le lehet. Ez is egyfajta kikapcsolódás, de nem kell túlzásba esni. Csak most így mondom ránézek, hogy most milyen játékok vannak, erre meglátom ezt és csak azóta ezen röhögök. :)
2014. nov. 13. 13:46
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát igen egy konzol jobb választás. Talán majd jövőre. Addig eladom a gépem. Úgyis csak alkalmi játékos vagyok.
2014. nov. 13. 13:46
 7/26 anonim ***** válasza:

A videójátékozás mindíg is drága hobbi volt, már a nintendo korszakában is 100 ezrekbe kerültek az új konzolok, plusz vehetted hozzájuk a kazettákat.


Amúgypedig van értelme játékos gépet venni, csak lehetőleg olyat, aminek szavatossága is van.


Most pl itt van az I5 intel processzorcsalád, még most elegek mindenre teljesen, de mivel hamarosan jönnek az új processzorcsaládok inteltől és AMD-től is, akkor már lehet nem lesznek elegek az újabb játékokra, közben most kifizetsz érte 50-60 ezret, és 2 év múlva már 20-30 ezerért fogják dobálgatni, mert akkora már annyit fog érni.


Jönnek az új DDR4-es ramok is, őszintén szólva aki mondjuk 2 éve épített egy csúcsgépet, az még ma is sokszor ultrán élvezheti a legújabb játékokat, de aki MA épít játékos gépet, most, hogy jön a PC-s "generáció váltás", nyílván 2-3 év alatt a felére fog minimum csökkeni a mostani 250 ezres gépnek az értéke.


Minden az időzítésen és a rohadt nagy szerencsén múlik, mert a nagy fejlesztőknek nem szokásuk optimalizálni (sokan aztmondják, az Nvidia és az AMD fizeti őket, hogy ezzel is promozzák a 100 ezres kártyáikat, hogy hú azon milyen jól elfut), ezért igen, 2 év múlva te már egy mostani magyar átlagfizuból megfizethető géppel már nem fogsz maxon játszani.


Konzolra én viszont akkor se térnék át, inkább akkor elnézek az Indie fejlesztők mellé miután a gépem már nem "aktuális", amik rengeteg tök jó játékot adnak ki, ami nem a cryengine 24-en fut.

2014. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

;)))

Itt kell kicsit rafináltkodni.

Én éves-2 éves szinten építem újra a gépemet.

Tavaly R9 280-at 3 év garival megvettem 84be,2 hónapja eladtam 24+3hó garival "24 hó plusz extra garancia" néven 67-be eladtam,75-be pedig 36 hó garival STRIX r9 280x-et vettem;)

Ergo szinte bolti áron adom el a használt cuccaimat,és pár ezer forintért évről évre jobbat veszek.

Ugyanígy voltam idén a LAPPAL és táppal.

24k-ért újítottam idén is 3 cuccot illetve 21 hó garis CPU-mat elcseréltem 35 hó garisra 5k ráfizetéssel.

Nekem évente 25-40k-ért újul a gépem.

Havi 3k-t félreteszek,és így sosem találom magam padhelyzetben.

Idén is mi lett? R9 280-at váltotta az erősebb R9 280X STRIX verzióban (egy sapphire-t).Az i5 3570k-t egy i5 3570k váltotta csak több garival.XFX PRO 450-et XFX TS 550 váltotta,illetve Asrock Z75 Pro 3-at MSI Z77A-G43 váltotta.

Én így tartom a gépemet évről évre karban.

Érdekes hasonlattal élve: olcsóbb ,mint ha dohányoznék ;)

2014. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A mai játékoknál sztem full alap a 4 mag és a 8 giga ram, a videókártyáról nem is beszélve. Bár pénzem nekem sincs egy ilyen gépre, szóval egy jó öreg alap gépem van és még a 8 10 éves kicsit "normálisabb" játékok sem futnak el rajta. :D (2 giga ram, 1,6 duo proci meg egy integrált kaksi kari)

és hangsúlyozom nem a mai hanem a 10 éves játékokkal sem tudok játszani, bár emiatt nem is nagyon pörgök ezen.

De nyilván egy fullhd-s grafikát azért valaminek elő kell állítania...

Nem vagyok egy nagy informatikai szakértő szóval nyugodtan ki lehet javítani ha hülyeséget mondok. Az ac-nek ránéztem a gépigényére és itt van h i5 minimum és i7 az ajánlott igénye de valahol meg azt olvastam h ennek full semmi jelentősége sincs mert nem használ több szálat egy játék a i7 meg pont annyival több vagy valami ilyesmi. Erről ennyit...

2014. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A játékos gépnek nincs szavatossága. Tavaly vettél egy r9270-et i5 procival 8 GB memóriával és láss csodát már dobhatod a kukába a vga-d. Egyébként valszeg konzolra áttérés lesz a vége, mivel inkább csak hétvégente játszok és évente van 1-2 játék ami érdekel is. Netezni meg van egy büdzsé laptopom, lekopogom még működik. Csak le kell porolni meg rádobni egy új winfost.
2014. nov. 13. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!