Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tegyem be a ventilátort...

Hogyan tegyem be a ventilátort a házba?

Figyelt kérdés
Adott egy Cooler Master Elite 335U gépház és hozzá egy 12 cm-es CM ventilátor. Hátulra szeretném tenni de nem tudom eldönteni, hogy befelé vagy kifelé fújja-e a levegőt ha nincs más ventilátor benne?

2014. nov. 14. 12:59
 1/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Fújj rá erősen szemből és meglátod, hogy merre tekerednek a lapátok :) Az irányból és a lamellák állásából meg láthatod, hogy merre is mozgatja a levegőt. B változat, hogy rákötöd az alaplapra és megnézed. Fél perces művelet.


Ha nincs megfelelő előlapi szellőzésed és a kérdésed arra irányult, hogy befújó, vagy kifújó ventit csinálj belőle, akkor inkább kifújót. Mivel a gépházban felgyülemlik így a meleg és attól meg kell szabadulni. Viszont ha emellé keverné a szobahőmérsékletű levegőt, az ugyanúgy megállna. Mindenesetre célszerű lenne valahogy egy be- és egy kimeneti ventilátort felszerelni, akár úgy, hogy az előbbi egy kis 8 cm-es.

2014. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Ez az a gépház igaz? [link]


Tegyél alulra egy befúvót, felülre egy kifúvót (a meleg levegő fölfelé száll)

2014. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez, igen. Konkrétan azt szeretném, hogy amennyire tudom, hangszigetelem a gépházat mert nemrég vettem egy HD 7850-et és ha kicsit jobban felpörög, elég hangos tud lenni, ezért gondoltam a hangszigetelésre mert valamennyivel mégis csak olcsóbb mint egy új hűtő rá. Jelenleg oldallap nélkül megy, alapjáraton 30°C, terhelve (játéknál) is max. 60-65°C. Arra gondoltam, hogy az oldallapra teszek valami hangszigetelő cuccot és úgy rakom vissza de ahhoz kell a hűtés is. Ha csak az oldallap van fent akkor mindenhez + 5°C. Nagy (12 cm) ventilátorból 1 db van csak, viszont kicsikből van egy pár.
2014. nov. 14. 13:24
 4/8 HUN_Sector ***** válasza:
73%

A kis ventiknek átlag 20 dB zajszintje van. Azonos zajszintnél - ha több forrásból származik - zajnövekedés történik (20dB+20dB+20dB = kb 23dB). Ezért két nagy, lassabban forgó ventivel oldd meg, azok több levegőt is szállítanak, mint egy kicsi, visítva pörgő venti.

Az oldallapot ne szedd le, telemegy porral a gép, romlik az élettartam, károsítja az alkatrészeket. Nagyon vékony gumicsíkokkal próbálkozhatsz, de a zajcsökkentés szinte reménytelen. Lehet jobban jársz, ha finommechanikai olajjal (varrógépolaj), vagy vd 40-el óvatosan és pontosan befújod a ventik csapágyát, mert a kenőanyagnak hála drasztikusan csökken a zajszintjük.


A melegedésre pedig az említett két ventis megoldást javaslom. Alulra a befúvót, felülre a kifúvót.

2014. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Felülre úgy érted, hogy hátra? Mivel csak alul, hátul és elöl vannak ventilátor helyek.
2014. nov. 14. 14:48
 6/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%
a kép alapján és a elírás alapján az volt az oldalon, hogy oldalt van kettő hely. De ha az üres kivágás a szellőzőnek, akkor előre egy beszívót, hátulra egy kifúvót.
2014. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaaaa, értem már mire gondolsz. Ne haragudj, félreértettem. :D Azt hittem, hogy a gépházon belülre, nem az oldallapra, az oldallapon valóban van egy alul és felüli hely. :D
2014. nov. 14. 15:02
 8/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Ha van rögzítési pont, akkor oldallapon belül oda (ha elég hosszú a kábel). Ha nincs pont, akkor gépházon belül előre és fent hátra.

E légáramlás okosan van ezekben kialakítva, így ha az első-hátsó összeállítástól eltérsz, akkor mindig ellenőrizni kell, hogy jó e a hűtés :)

2014. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!