Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 5éves gépem: Alaplap...

Hlac86 kérdése:

Van egy 5éves gépem: Alaplap Asus M3N HTDeluxe, CPU:AMD x2 555, Videókari: Geforce 9800GTX+,6Gb DDR2 800 ram. Megérné a procit lecserélnem Phenom II x4 965-re (ez még belemegy az alaplapba? ) a GPUt pedig Geforce GTX 460-ra? Sokkal jobb lenne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a konfig már elavult, de 100ezer körül lenne érdemes lecserélni az egészet és ezt nem szeretném, (főként a memória most drága) Ebből a maxot szeretném kihozni kisebb ráfordítással. Megjegyzem nem vagyok nagy játékfan, heti pár órát játszanék csak és nem a legújabb játékokkal, de a mostanin már akadnak a dolgok. Ha alaplapot újítok az már memóriával is járna ami sokat dob az áron, ezért kéne talán ebből kihozni a maximumot!

#GTX 460 #M3N HT
2014. nov. 17. 06:31
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

A VGA -t mindenképp cserélni kell.

A Phenom II X2 555 meg 4 magosítható. Nem támogatja véletlenül az alaplapod a magfeloldást?

2014. nov. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jobb lenne bizony. Belemegy az X4 965.

VGA-t miért pint GTX460-ra akarod? Azt láttad most jó áron?


P.O.C.

Rég volt már, csak halvány emlékeim vannak, de úgy rémlik a magfeloldás csak bizonyos AMD chipsetekkel ment (SB750 talán, meg nem tudom még melyik). Ez a lap NV-s.

2014. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért GTX460 mert azt tudok szerezni olcsón egy ismerőstől használtan. Nem tudom a lapom képes -e a magfeloldásra, de szerintem hiába volt annó talán a legfullosabb, már elavult, akkor még 2 magos is menő volt mikor ezt vettem.
2014. nov. 17. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!