Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs kép (videojel) telepítés...

Nincs kép (videojel) telepítés közben. (debian7.7) Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

El akartam indítani cd-ről a debian-7.7.0-i386-netinst telepítőt. Eddig minden oké: [link]

Ezt követően viszont sem a normál sem a grafikus felület nem tölt be. Egész pontosan először "out of range", majd egy mp-re a jel visszatér (a képernyő továbbra is sötét) végül kikapcsol a monitor.

Ha jól látom, egy régi pci-os s3 kártya van benne, ami a célnak meg is felelne, de így nem tudom feltelepíteni. Legalább valami szöveges felületet sikerülne varázsolni rá!

Van valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

BIOS beállításra tudok gondolni, de már visszaállítottam a gyári értékekre, de ez sem segített. Van a gépben AGP foglalat is, lehet valamiért azt akarja használni talán? De nem találtam egyértelmű lehetőséget a beállítására...


Köszi előre is!


2014. nov. 17. 10:56
 1/3 A kérdező kommentje:
expert mód úgy látszik megoldaná... van valami megoldás, hogy a "laikus" módban egyedi VGA beállításokat használjunk? mert itt tudtam módosítani és így működik... (alapból nem ismeri meg)
2014. nov. 17. 11:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Éppen nemrégiben szedték ki a linux kernelből a százezer éves videokártyák drivereit. Szerintem érdemes lenne a gépbe valami 500 forintos nvidia vagy ati kártyát belerakni, ha van hozzá foglalat. Valami geforce fx, vagy radeon 9200 manapság szinte ingyen beszerezhető, és sok fejfájástól megszabadulsz.
2014. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt még ma meg kell oldanom. De lehet expert módban menni fog. (bár így még sose csináltam)

Egyébként azért raktam bele, hogy a lehető legkevesebb legyen a fogyasztás. (ezen még ventilátor sincs!)

~42W-ot eszik az egész gép :)

2014. nov. 17. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!