Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a Corsair...

Mi a különbség a Corsair szériák és és más gyártók szériái között?

Figyelt kérdés

Pl a corsair AX, HX, RM...oké, hogy egyik felsőkategória amásik meg nem, de ez miben nyilvánul meg?

Vagy pl a be quiet dark power és a straight power között mi a kölönbség?


2014. nov. 17. 14:01
 1/10 Stark2000 ***** válasza:

Tápegységekről van szó, tehát fontos elsősorban a védelem, az, hogy +12V ágon mennyit ad le, és hogy mennyi van abból (a single a legjobb). A belseje is nagyon fontos egy tápegységnek, pl. nem mindegy, hogy FSP vagy Seasonic belsős (nem akarom leszólni az FSP-t, nincs bajom a tápjaikkal és azoknak a belsejével, csak most nem találtam más példát). Számít még a hatásfok, és "besorolás" (azt hiszem így nevezik) pl. Platinum, Bronz, Gold, stb. A ventilátor minősége és mérete sem mindegy plusz az ezektől függő zajszint. Hiszen hogyha 14cm az adott gagyi minőségű ventilátor, akkor valószínűleg rettentően hangos lesz. A csatlakozók száma is fontos, na meg az, hogy moduláris-e a tápegység. Tehát eléggé sok mindenben különbözik pl. egy gagyi minőségű HKC táp és egy Minőségi Seasonic táp.


Remélem segítettem! :)

2014. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Én a be quiet straight powert és a pure zone-t nézem, a dark powerre már nem adok ki.

Ezek dark power miben jobb a másik kettőnél?


Seasonic szerinted jobban megéri mint a BQ? Melyik dolgozik halkabban?

2014. nov. 17. 14:39
 3/10 A kérdező kommentje:
kb 600W-osat vennék.
2014. nov. 17. 14:39
 4/10 Stark2000 ***** válasza:

Hogy melyik halkabb a kettő közül azt nem tudom, sajnos nincsen velük tapasztalatom. Seasonicra még nem láttam panaszt, semmi olyasmit, hogy hangos lenne. Én biztosra mennék, és inkább SS.


Be quit tápokat annyira nem ismerem, de egyáltalán nem tűnik rossznak.

2014. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, az M12II jó választás? Van ennél felsőbb kategória?
2014. nov. 17. 15:09
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ár szabhat határt nagyrészt ss platinum fl - fanless ekben nincs venti igy az nem fog hangot adni
2014. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ezenkivül van olyan ami csak bizonyos terhelés(melegedés) után kezd forogni talán az az m12 is képes rá meg kel nézni tesztben, gyartonal
2014. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Hybrid Silent Fan Control SS X ek képesek rá
2014. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Kérdésbeli dark power és straight power amugy hirhedten nagyon csendes tápok és nagyon jó félék is straight nem is vészes áru
2014. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nekem a straght power a legszimpatikusabb, árban még olcsóbb is mint egy M12II. pl a régebbi straight power e9, miben "roszabb" az új e10-től?

2014. nov. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!