Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb. mennyi pénzből lehet...

Kb. mennyi pénzből lehet mostanság összerakni egy olyan gépet ami viszi a mai játékok nagy részét full hd-ban?

Figyelt kérdés

Legalább 2 éve nem figyelgettem a hardverpiacot ezért kiestem a témából.A mai játékok alatt ezekre gondoltam nagyjából: CoD:AW, Fifa 15, AC Unity, Far Cry 4, NFS Rivals, Watch Dogs stb stb.Jó lenne full hd-ban játszani ezeket a monitor miatt, egyébként hangfal, bill, egér ilyesmik vannak, egyedül a gépház az ami extrába kellene még, ja és jó lenne ha kb. 1 évig bírná még az újabb játékokat is amik jövőre jönnek.Esetleg ha összepakolnátok nekem 1-2 variációt azt is megköszönném.


Ja és még valami, SSD nem szükséges, HDD-ből minimum 500 gigásra gondoltam.


Köszi előre is! :)


2014. nov. 19. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
mondj egy max árat azért, mert határ a csillagos ég
2014. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HUN_Sector ***** válasza:

Az Unity optimalizálása botrányosra sikeredett.


A többi játékhoz elég egy 160.000ft-os gép, sőt, már olcsóbban is megoldható, de a Unity gépigénye... Khm. Nem magyar ember pénztárcájának való.

2014. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam, akkor a Unityt vegyük ki a felsorolásból.A max. ár meg legyen olyan 180 - 200 ezer körül. :)
2014. nov. 19. 11:40
 4/4 HUN_Sector ***** válasza:

180000ft-ből i5 procis inteles gépet, 8 gb ramot, középkategóriás alaplapot, jó videokártyát kapsz. Hozzáteszem, én alapból az amd berkein belül mozgok ismerősen, így egy másik kérdés leírásából teszem ide neked az ott javasolt, sokak által támogatott processzort. Ebben az árfekvésben az intel jobb alternatíva, ráadásul az energiaszámládon is meglátszik majd, ha egy 65 wattos egység duruzsol egy 125-ös fx proci helyett. Mivel játékra szánod, ezért cl11-es ram is mehet bele, játékok alatt nincs sebességbeli különbség, árban viszont súlyos ezresek a differencia. Összerakok neked egyet, ha bárki belejavítana, tegye meg nyugodtan, mint írtam, itt mások javaslataiból építkezem. Figyelembe veszem azért az összeállítás során, hogy lehetőleg ne szálljanak el az árak. Az 500 gigás és az 1 terrás vinyó között 2000ft a differencia, itt nem éri meg spórolni.

Memóriából én sima corsairt használok, illetve tápból is egy remek ár/érték arányú sharkoon modulárist tettem be, nagyszerűen teljesítenek a gépemben, ezért merem őket ajánlani neked is.



Processzor: Intel Core i5-4460 processzor

47,664 Ft (egy elterjedt, erős, sokak által kedvelt processzor, mely húzásra nem alkalmas)


Alaplap: MSI B85-G41 PC Mate alaplap

20,145 Ft (egy sata 3-at és usb 3-at tudó, 4 memória slotos alaplap, mely arra szolgál, amire kell)


Memória : Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CMV8GX3M2A1600C11 memória

23,807 Ft (olcsó és minőségi ram, mely dual channel módban működik)


Merevlemez: Seagate 1TB 32MB ST31000524AS merevlemez

14,432 Ft


Optikai meghajtó: Pioneer DVR-221LBK fekete DVD író

4,592 Ft (itt nagyjából a legolcsóbb terméket választottam, ami nem oem, a dvd írónál nincs sok jelentősége a márkáknak)


Videokártya: Sapphire R9 280 3GB DDR5 OC Dual-X 11230-00-20G videokártya

54,611 Ft (a legolcsóbb 280-as kártya, ráadásul a sapphire-ok megbízhatóak, jó hűtéssel, halk működéssel. A cégtől nekem 6870-esem volt, hibamentes, kifogástalan működéssel)


Ház: Aerocool V3X Advance Black fekete számítógép

7,642 Ft (a gyártó minőségi házakat készít, ez egy belépő szintű termékük, ráadásul egész szép)


Tápegység: Sharkoon 600W WPM v2 4044951015795 tápegység

17,202 Ft (ez van nekem is, halk, moduláris, erőteljes, 80+-os)


Összesen: 190,096 Ft



Egy Vapor-X 280x VGA 77.465,- lenne, azaz mintegy 20000ft-al drágább, ez 10000-el emelkedne a maximum árad fölé. El lehet gondolkodni rajta, megéri a felárat. Költséget lehet csökkenteni a ház árából, ha egy noname gyártótól veszel, a táp területén szintén pár ezret lehet spórolni egy chieftec, vagy fsp megoldással. A prociból olcsóbbat nem igazán éri meg venni, ez a 4*3,2Ghz kelleni fog a jövő játékaihoz.

2014. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!