Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Radeon Hd 8670M es 2...

Van egy Radeon Hd 8670M es 2 Gb-os APU technológiás videókártyám a laptopba, de nem akar teljesíteni?

Figyelt kérdés
Szóval, minap vettem egy laptopot mert megtetszett és szükségem volt rá. A laptop rendelkezik egy Dual videó kártyával. De egyáltalán nem érzem hogy teljesítene. A driver leszed magával egy Gaming Evolv programot ami beállítja hogy mennyit kéne elbírjon grafba. Sokszolr jóval lentebb kell venni hogy élvezhető legyen a játék. A gépbe van egy Turbo moddal rendelkező 4 magos processzor ami 3,1 et tud kicsikarni magonként ha be van kapcsolva a turbo mod. Sokszor észreveszem hogyha a grafikát lentebb veszem sincs FPS beli változás... Sem High-on sem Low-on. Batlefied 3 at futtatja mediumon 30+ fps el... Pedig ultrán is bírnia kéne mert láttam egy vidót amiben ultrán a gyerek videózta ezzel a hardverrel, csak a laptop márkája volt más. Valami ötlet? Vagy hogy tudom megnézni hogy mennyit vagy hogy teljesít a videókártyám? vagy hogy mennyire melegszik. Minden ötletet szívesen hallok!

2014. nov. 19. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A Catalyst Control Centerből lehet állítani, hogy csak az APU vagy az APU+GPU fusson Dual-Graphics módban.
2014. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de ott már engedélyezve van a Dual Graphic, sőt még az alatta lévő pipa hogy azokhoz az alkalmazásokhoz is amikhez nincs társítva alkalmazásprofil... Egyéb ötlet? Azért köszönöm!
2014. nov. 19. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem minden alkalmazás tudja ugyanúgy kihasználni a Dual Graphics előnyeit. Sőt, van aminél egyáltalán nem jelent semmit, ugyanúgy csak az APU dolgozik, annak a teljesítményét meg erősen megszabja a RAM sebesség (notiban is). Ha a te gépedben mondjuk csak 1066 Mhz-s memória van (abból is csak 2 vagy 4GB) aki a videót csinálta az meg 8GB 1600-assal rendelkezett, az már eredményezhet ilyen különbséget. De én annyira nem erőltetném a dolgot, amit tud a laposod, már így is szép eredmény.
2014. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neki 8 Giga 1600 as volt, ahogy nekem is. Igazad van ez is szép teljesítmény. Lehet nekem is jól futna az a program ami neki mert azokat még nem próbáltam mert ugy voltam vele hogy biztos esélytelen. Köszönöm válaszod!
2014. nov. 19. 21:17
 5/6 A kérdező kommentje:
És amugy tudhatom valahonnan hogy az alkalmazás kezeli-e a Dual videókártyát? Persze úgy mielőtt kipróbálnám. Gépigénynél vagy valahol?
2014. nov. 19. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez általában a grafikus motor felépítésétől függ.
2014. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!