Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a winchester...

Mi a különbség a winchester ssd és a sima winchester között?

Figyelt kérdés
Függ valamitől a winchester? úgy értem hogy mindegy hogy milyen winchestert veszek a gépbe? Ja és mi az hogy (winchester név) 500GB... 32mb? meg 64mb?

2014. nov. 20. 18:42
 1/4 Tengor ***** válasza:

A winchestert SSD nincsen. A winchester másik neve a HDD. Ebben vagy több korong pörög, amiről fej olvassa le az adatot. A HDD adatai közötti MB, a chache, vagyis a gyorsítótár méretét jelöli. Mindnél több, annál jobb, de sajnos csodákra nem képes.

Az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, memória chipek vannak. Emiatt az SSD-n minden adat elérése ugyan annyi ideig tart, és lényegesen gyorsabb, mint a HDD. Sajnos az egyes adattároló cellák írási lehetősége korlátozott, így tervezetten tönkremennek. Persze intenzív használat mellett is 5 évig legalább mennie kell egynek, szóval...


HDD mellé érdemes SSD-t tenni. Jót tesz a sebességnek.

2014. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:

Még egyszer elolvasva... winchester SSD alatt az SSHD-t érted?

Az egy hibrid megoldás, egy eszközön belül van HDD (lemezes, nagyobb, lassabb) és SSD (memóriás, kisebb, gyorsabb) meghajtó is. Az eszköz megjegyzi a gyakran használt adatokat és az SSD-n tárolja őket, így azok gyorsabban elérhetőek.

2014. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hááát... köszönöm a választ :D Igazából nem nagyon értek ezekhez. Csak néztem hogy vannak C D meg azt hiszem E meghajtók és szeretnék egy E meghajtót mert egyáltalán nincs hely a gépen. De ha jól értem akkor az ssd drágább viszont jobb a hdd pedig olcsóbb de kicsit gagyibb?:D mert néztem ilyen 1 tb-os hdd-t és nekem az bőven jó ha működik egy 2-3 évig.
2014. nov. 20. 19:22
 4/4 Tengor ***** válasza:

Nem gagyibb, csak másak a paraméterei.

TB-os méretben HDD-t érdemes venni. SSD-ből 120 GB-os bőven elég.

2014. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!