Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell egyáltalán integrált VGA?

Pianoboy kérdése:

Kell egyáltalán integrált VGA?

Figyelt kérdés

Felújítom a gépem alkatrészeit a következőkkel:


Videokártya:

MSI GTX 970 GAMING 4G (4GB GDDR5)


Processzor:

Intel Core i5-3570K 3.4GHz


Na és most jön az alaplap. Sokat olvasgattam, és nem egészen tudom, hogy mit jelent az, hogy az alaplapban van integrált VGA. Kell, hogy legyen benne ilyen? Mire jó? Ha van benne integrált VGA, attól még lehet rá dugni videokártyát? (A fent említettet)


Egyébként ASUS H97M-E típusú alaplapot választottam. Elég ez erre a konfigra?


Ja és úgy teljes egészében ez a konfig működni fog?


Nagyon köszi a válaszokat előre is!!! :)



2014. nov. 21. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapban nincs integrált vga, a prociban viszont van. Ha rákötsz egy rendes kártyát, akkor a BIOS automatikusan letiltja az integráltat és csak a kártyát fogja használni. Én azt mondom, hogy jó ha van legalább tartalékban integrált, mert ha behalna a gtx 970, akkor is tudnád használni a gépet.
2014. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Integrált VGA arra jó, hogy ha nincs külön kártya akkor office, és alap dolgokhoz (régebbi játékokhoz) elegendő grafikus vezérlőt tartalmaz.

Ha kátya van benne, úgy is célszerű ezt kikapcsolni, mert nincs olyankor haszna.

Én integrált VGA -val vettem, mert kellet a plusz kimenet. :-)

2014. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TallandThin Boy ***** válasza:

Ha már K-s proci, akkor érdemes lenne Z-s lapot rakni alá, azaz tuninglapot (Z97).


És akkor már ne előző generációs legyen a processzor.

2014. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi gépeken az alaplapra van integrálva a VGA, újabbakon meg már a prociba, az alaplapon csak a kivezetései vannak.


Ez a dolog kb. a 90-es évek közepe-vége felé terjedt el, mégpedig azért, hogy ne kelljen külön VGA-t is venni, hanem ha megveszel egy minden extra kártyák nélküli gépet, az is legalább képet tudjon adni.

Természetesen betehetsz mellé másik VGA-t is, ez esetben az lesz az aktív, az integrált pedig letiltásra kerül.


Az én véleményem az, hogy jó dolog, hogy létezik integrált VGA. Egyrészt ha a dedikált tönkremegy, még tudod használni a rendszert.

Másrészt meg ha nem gamer PC-t raksz össze, akkor tök felesleges külön VGA. Mondjuk egy irodai gép esetében, ahol 99%-ban Word, Excel, vagy levelező fut rajta, oda bőven elég egy alapszintű integrált kártya is. De annak sincs semmi szüksége külön VGA-ra, aki csak internetezésre, meg esetleg néha filmnézésre használja a gépét.

Nekem is csak az integrált van. Amire én használom a gépet, arra nem is kell több. Programozásra tökéletes. Internetezésre tökéletes. Amilyen játékokkal én játszok, azokra is tökéletes.

Az alaplap árát meg alig dobja meg valamivel, hogy van rajta egy integrált VGA.

2014. nov. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a válaszokat/segítséget!
2014. nov. 22. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!