Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges e a processzor csere?

Bolha2006 kérdése:

Lehetséges e a processzor csere?

Figyelt kérdés
Sziasztok! szóval van egy Toshiba Sattelite L750-1WW Laptopom és elgondolkodtam azon hogy ideje lenne kicserélni benne a processzort (jelenleg IntelŸ PentiumŸ processor B960 van benne), szóval lehetséges e, hogy mondjuk egy i3 as procit belerakjak? vagy azoknak már teljesen más a befogatásuk? Illetve hallottam olyat, hogy van hogy egy gép nem támogatja a bővítést és pl 2 helyett csak 1 magot használt...tehát lehetséges, hogy kicseréljem? itt vannak a további adatok [link] a válaszokat előre is köszönöm szépen!!!!

2014. nov. 21. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban jársz, ha elviszed egy szervizbe és ott mondod, hogy ha lehet, akkor cseréljék ki. Te otthon nem fogod tudni.

De egyébként se szoktak sűrűn procit cserélni laptopban, mert ezek általában úgy vannak tervezve, hogy ahogy belepakolták, úgy jó minden egymással.

2014. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, azt hiszem ez a pontos foglalat:

[link]


De sajnos erősen kétlem, hogy ez megérné, illetve mi a baj ezzel a processzorral?

2014. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:
Elméletileg a 35w-os Socket G2-as Sandy Brige alapú i3-aknak minden gond nélkül működniük kell(Drágabb L750-eket árulták ilyennel)
2014. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 T/Z ***** válasza:

Cserélhető, ezek mennek bele:

[link]


Itt tudsz hozzá keresni:

[link]


Második generációs i3-ast már láttam 6ezerért is régebben, úgyhogy csak ésszel vegyél 10ezres processzorokat hozzá. :)

A TDP ne lépje túl a 35Wattot.


Viszont sokkal gyorsabb nem lesz a gép, mert a merevlemez csak 5400RPM-es. (Visszafogja a leggyorsabb processzort is.)

Érdemes lenne azt is cserélned, vagy eleve processzor csere helyett ezzel kezdeni.

Vagy egy SSD-t vegyél bele, vagy egy SSHD-t, esetleg egy 7200RPM-es merevlemezt - amelyik árban szimpatikusabb.


De első lépésként CPU-Z-vel olvasd ki a gép chipkészletét, mert a Toshiba nem adja meg, h mivel szereli a laptopjait, és lehet, h olyan chipset van benne, amibe csak ezeket a Pentium B9százas, vagy ennél gyengébb processzorokat lehet tenni.

(Bár úgy nézem, ezzel nem lesz gond.)


Itt van video, h kell szétszedni:

https://www.youtube.com/results?search_query=toshiba+l750+di..

2014. nov. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!