Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes gtx 970-et venni?

Érdemes gtx 970-et venni?

Figyelt kérdés

Jó estét, szeretnék 100-110 ezer környékén videókártyát venni, és nagyon megtetszett a gtx 970-es, viszont nagyon rosszakat lehet róla olvasni, hogy 90%-uk gyári hibás, és ilyen sípoló hangokat ad ki, amit úgyhívnak a kommentbekben az emberek, hogy "coil whine".


A kérdésem az, hogy akkor most ez egy besűlt széria lett minden gyártónál és felejtsem el az Nvidiát, vagy pedig már kijavították?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 21. 23:43
 1/5 BM-Striker ***** válasza:

Ha hibás, akkor garanciálisan cserélik.


"Coil Whihe" főleg 3dMark közben van, játékoknál nem jellemző.

2014. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Coil whine nem hiba, legalábbis nem a hagyományos értelemben (nem garanciális, nincs kihatással teljesítményre, képminőségre). Ez nem hibás alkatrészekből ered, hanem rossz tervezésből, és kimerül annyiban, hogy bizonyos terhelésnél hallani fogsz egy kis sziszegést. Ahogy olvastam, NV referencia design-ra épülő kártyáknál nincs ilyen, de ezt csak külföldről láttam rendelhetőként (de szállítottak ide).

Nálam (ASUS Strix) jelentkezik, és 3D markot nem szokásom futtatni. Crysis (1), Watch dogs volt a kettő játék, ahol biztosan hallottam (mostanában időhiány miatt kb csak ezekkel játszottam).

Egyébként ez egy olyan dolog, hogy lehet más kártyánál is van, csak elnyomja a hűtő.

2014. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 T/Z ***** válasza:

Így van, sajnos emiatt nem fogják cserélni.

Rá kell kérdezni a boltban, h kipróbálhatod-e (nem valószínű), vagy eleve olyat kell keresni, amit úgy hirdetnek, h mentes a hibától.


[link]

2014. nov. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cicergés gyakori ezeknél a kártyáknál. De az árát attól még megéri és nagyon jó kártya.
2014. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló


[link]

2014. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!