Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a laptopró...

Palacsintaa99 kérdése:

Mit gondoltok erről a laptopról? +12gb ramot szeretnék bele tenni (ez jó ötlet? ) várom válaszokat!

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 24. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
minek 12 GB ram?
2014. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
minek ? felvágásnak
2014. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
jónak tűnik, de ahogy elnézem máshol olcsóbban is megkapod. A 8GB-os sshd-t nem értem, 8gb kb semmire se elég.. egyébként belerakhatsz +12-t, de én is feleslegesnek tartom, de ha belerakatod, akkor mindenképpen kösd ki, hogy a gyorsabbat(DDR3) rakják, nehogy átvágjanak.
2014. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Merevlemez: 1000GB SATA + 8GB SSHD

az sshd olyan merevlemez amiben együtt van a forgótányéros winchester és az SSD. Nem tudod különvenni őket :) egybe épitik öszze őket. Laptopoknál kezd ez divatba jönni.

Termézetesen rendszernek kevés a 8GB, másra meg mire lenne jó?

2014. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja ezt nem tudtam, bár feltételezem a rendszer külön merevlemeznek, de legalább partíciónak látja. ha így van, akkor marad a kérdés: mire elég a 8gb? :D
2014. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 T/Z ***** válasza:

A 8gigás rész az gyorsítótár.

Ezt a 8gigás részt nem külön partícióként kell elképzelni. A merevlemez elektronikája figyeli a felhasználó szokásait, és a gyakran használt fájlokat ide teszi, ezért lesz az SSHD csaknem olyan gyors, mint egy SSD.

Aki csak mindig ugyanazokat a programokat használja, annak ideális megoldás.


Terjedhetne gyorsabban is, a notebookokban többnyire még ma is 5400RPM-es merevlemezeket használnak, ami a leggyorsabb i5-ös, i7-es processzort is visszafogja.

Igen, tudom, SSD, de mezei felhasználónak gyakran felesleges az SSD tudása, elég lenne egy normális 7200RPM-es merevlemez is, de még az is csak a felsőbb kategóriájú üzleti gépek kiváltsága.

2014. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! Először is nagyon nem felvágásnak a +12 gb ram... oda is van írva, hogy (jó ötlet?) Mivel szeretnék új laptopot és ha már újat akkor teljesítményben jót.. (Mostanim meg van 4 már majdnem 5 éve így csere kéne :) ) Ezt az ssds dolgot néztem én is, hogy 8 gb :/ ha esetleg valaki tudna nekem linkelni egy maximum 220e forintos laptopot azt megköszönném :)

ui.: újabb játékok futtatásához, esetleg videózásához kellene :) előre is köszönöm!

2014. nov. 26. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:
újabb játékok futtatásához memóriát vennél? :))
2014. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na igen :D Ennél "kicsikét" el vagyok még veszve, hogy most a processzor a videókártya vagy a ram a fontosabb egy játéknál.. :/ Éppen ezért kérek segítséget&tanácsot :)
2014. nov. 26. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Na ne szórakozz már!

Gondolom a legújabb játékokkal a legnagyobb felbontáson és a legnagyobb részletesség mellett szeretnél játszani....

Mióta kell ehhez hűűű de erős és sokmagos proci?

Mióta kell ehhez 12 Gb RAM?

Szerinted mire való egy játékra való videokártya?

220.000 Ft-ból biztosan nem laptopot vennék játékra aminél kötve a kezem mi legyen benne, aminél alacsony fogyasztású alkatrészeket használnak mert ugye akksiról is kellene üzemelnie, itt nincsenek 100W-os procik meg 150W-os videokártyák...tehát teljesítmény sincs...

Csodás asztali gépet tudnék 220 ezer forintból játékra összeállítani , eszembe nem jutna a laptop...

2014. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!