Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer 7.1 fejhallgató?

Gamer 7.1 fejhallgató?

Figyelt kérdés

7.1 fejhallgatónak úgymond csak az számít amihez adnak egy csomó kábelt amit mindet az alaplapba be kell dugni? Tehát ha van egy füles amire rá van írva hogy "7.1" és csak 1db USB csatlakozója van, az nem 7.1? Az "igazi 7.1"-nek van kb 7-8 kábele amit mindet be kell dugni a gépbe? Vagy hogy van ez? Valaki elmondaná? :D

Gondolok itt pl Ozone Rage 7HX 7.1-es fülesnek 1db USB csatlakozója van, Razer Kraken 7.1-nek meg egy köteg kábele!

Ozone: [link]

Razer: [link]



2014. nov. 25. 19:40
 1/3 spirit8989 ***** válasza:

Szerintem mind2 rendelkezik usb kábellel.

Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de ha az audió csatlakozókat használod, akkor azt közvetlenül a hangkártyára nyomod rá így az fogja vezérelni a fülest, ha az usb-t használod, akkor meg a processzor kezeli, a megfelelő szoftver segítségével (pl amit kapsz az eszköz driverében). Nyilván ezért USB-s mind2, mivel az eszköz vezérlése szorosan összefügg a hozzá kapott szoftverével. Persze így, hogy az USB-t használod, így a processzort fogja terhelni a feledat elvégzése, ami ugye azért nem ideális mert erre a célra van a hangkártya.

2014. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az USB-s is 7.1, csak azt a 8 kábelt megoldják egy USB-vel, szerintem egyszerűbb.

Szerintem nem éri meg, egy jobb sztereónak jobb a térhatása. Lásd: a profi Sennheiserek, Audio Technicák is sztereók, mégis sokkal jobb a hangminőség, térhatás, mint egy ilyen 7.1-nél(főleg mert a legtöbb virtuális).

2014. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát ugyan az mint ha 8db kábelt kapok hozzá mint az USB :D

Csak így nem kell össze vissza dugdoznom mindent, hanem csak elég 1 kábelt bedugni

2014. nov. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!