Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd driver probléma? (villogó...

MuSky kérdése:

Amd driver probléma? (villogó kép fullscreen-nél)

Figyelt kérdés

néhány játék (pl:

the witcher 2, league of legends, torchlight 2)

villog, akadozik, fekete sávok vibrálnak ha fullscreenben futtatom őket.


windowed vagy borderles-el nincs semmi baj úgy tökéletesen mennek, de a full screen játszhatatlan, semmit sem látni úgy.


ati hd 7670M vga

i5 3337u proci

8giga ram

win 7 ultimate


legfrissebb driver van fent elvileg.


szerintem az lehet a baj ,hogy van ugyebár az ati vga meg egy integrált is a laptopban egy intel hd 4000


és valahogy összeakad a kettő gondolom, nem értek hozzá


próbáltam állítani felbontáson, képarányon a játékon belül de nem segített

próbáltam az ati catalyst controll centerben de ott semmit sem tudok állítani, az intel vezérlőjében pedig hiába állítottam át pl középre igazította vagy tejles képernyősre az sem segített.


nem lehetne valahogyan kiválasztani valahol ,hogy csak az ati kártya legyen aktív és az integrált intel az ne?



2014. nov. 28. 23:39
 1/8 csacsi2 ***** válasza:

catalyst controll centerben a VSYNC -et kapcsold ki. Ez okozza legtöbbször a vibrálást. Ill állítsd a teljesítmény irányába

[link]


A játékot állítsd az asztal frissítési frekvenciájára


A BIOS-ban tudod beállítani azt hogy az integrált vagy a másik videokártya legyen az elsődleges. Mivel a bios beállítások körültekintést kívánnak el, így lehet jobb lenne hozzáértőhöz fordulj, mondjuk ahoz aki kibővítette.

Lehet hogy kevés a VRAM. Bios beállításaiban ezt tudod állítani. Állítsd a legnagyobb méretre amit enged (biosfüggő VRAM size, Aperture size, valami hasonló)


"próbáltam az ati catalyst controll centerben de ott semmit sem tudok állítani, az intel vezérlőjében pedig hiába állítottam át"


Ebből nekem az jön le hogy az integrált kártyát használja. hd 7670M -et kellene elsődleges megjelenítőként (primary) beállítani a biosban és akkor az ati drivert használná. Az eszközkezelőben le tudod tiltani azt a drivert amit nem használsz (futtatásba: devmgmt.msc).

2014. nov. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget.


igen az biztos, hogy most az integrált van beállítva elsődlegeskénk legalábbis én is arra következtettem amikor láttam ,hogy a képernyőfelbontás - speciális beállításokban csak azt írja.

meg azért is ,mert az inteles driverben több opció aktív.


bios-t még sosem állítottam, valószínűleg jobb lesz másra bízni igen.


köszi

2014. nov. 29. 09:54
 3/8 A kérdező kommentje:

egyébként a catalyst control centerben nincs vsync beállítás csak Anti-Aliasing, Texture Filtering, Framerate Control, és Tessellation Mode.


láttam pár videót meg képet róla ,hogy mások miket állítgatnak ilyen esetben és nekik mindig sokkal több opció volt ott.

Sőt van akinek nem is control center volt hanem vision.

2014. nov. 29. 09:59
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Vertical Synchronisation VSYNC avagy várakozás a függőleges frissítésre. Lehet nem pontosan ezen a néven de mindenben, a catalystban is van.

[link]

lehet a beállításokban (catalyst) nem állítottad a speciális nézetre:

[link]

2014. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi már megtaláltam.

ki is kapcsoltam ,de sajna semmi változás

2014. nov. 29. 12:54
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


ez van a biosban

itt hol tudom beállítani a primary video cardot?

2014. nov. 29. 13:14
 7/8 A kérdező kommentje:

letiltottam az eszközkezelőben az intel.

de most nem jó az ati driver nem nyíitja meg a controll centert csak ezt írja hibaüzenetként:


No AMD Graphics driver is installed:

the AMD driver is no functioning properly

please install the amd driver

... és még valami ami nem látszik ,mert túl kicsi az ablak és nem lehet állítani a méretét.


pedig tegnap tettem fel friss drivert, még az amd evolved is fel ment.


ha letörlök minden amd ati dolgot és újra rakom a drivert akkor is ugyan ezt csinálja.

pedig az amd honlapjáról van a driver, próbáltam a beta-t is.


ötlet?

2014. nov. 29. 14:27
 8/8 A kérdező kommentje:

azt vettem észre ha az eszközkezelőben letiltom az integráltat akkor a másik ati sem működik hibát ír ki a drivere indulás helyett.

ha viszont engedélyezem majd restart akkor utána mindkettő működik.

szóval mindkettő vagy egyik sem.

2014. nov. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!