Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes most venni egy 2GB...

Érdemes most venni egy 2GB RAMos gépet (láttam jót 70ért) vagy gyűjtsek még és vegyek 3/4GB RAMos gépet? Attól félek hogy ha 2GBosat veszek akk az nemsoká nem lesz elég az újuló játékokhoz. És érdemes boltban venni készen vagy rakassak össze eggyet?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ilyen sokat írok:D Még azt szeretném hogy kb. 100000ft értékben összerakjatok nekem egy gépet és írjátok az alkatrészek mellé az árukat. Monitor nem kell az van. Ismerem a neten ezt a számítógép összerakót de nem tudom hogy pl. milyen alaplap kell ehhez meg ehhez a procihoz stb.. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat :D
2010. jan. 30. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy 2GB-os a RAM igen. Később melléveszel egy másik 2GB-ost. Szerintem.
2010. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ok de még várom a véleményeket :D
2010. jan. 30. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Soha ne vegyél "konfekció" gépet, mindig alkatrészenként rakasd össze! Egyszer megnéztem szakbolt árlistáján és bruttó 20 ezerrel olcsóbb volt ugyan az a vas mint az előre összeszerelt áfa nélkül.


Ha pl 70 ért van összerakva mondjuk a tescoban akkor ugyan azt a tudású gépet (lehet nem darabról darabra azonos) megkapod 60ért max

2010. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok köszi :D valaki mond konfigurációkat ?
2010. jan. 30. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha magadnak rakod össze a gépet akkor a variációk száma túl nagy ahoz hogy most mondjak neekd valamit, nem tudom mire használnád, mennyit akarsz ráköltni, mennyi idő mulva akarod cserélni vagy folyamatosan akarod korszerűsítgetni alkatrészenként, stb
2010. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

- főként játékra használnám

- min. 2GB RAMot szeretnék, de 4GB RAMra is áldoznék pénzt, mert ha úgy vesszük ne azon a 10000Ft múljon, mert a Kingston 2048mb ddr2 800 Mhz kb.10000Ft , a Kingston 4096mb ddr2 800 Mhz kb.20000ft körül mozog

- egy olyan procit szeretnék amelynek az órajele min. 2,9 Ghz, mert ha jól tudom ez is fontos dolog a játékoknál

- hogyha megvennék egy ilyen gépet nem frissiteném min. 3-4 év múlva

- olyan 100000-120000Ft-om lenne rá, úgy hogy monitor nem kell

2010. jan. 30. 23:04
 7/9 anonim válasza:
100%

ha ennyire a ramra vagy ráizgulva,akkor szerintem úgy kéne csinálnod,hogy olyan alaplapot veszel,amiben minimum 4 slot van a memóriának,és akkor 2*2gb-ot veszel,és nem 1*4gb-ot (így gyorsabb lesz,mivel a gép egyszerre 2helyről tud használni memóriát...)

és jól mondod a processzor is nagyon fontos a játékoknál,de nem feltétlenül a magas órajel számít...inkább egy 2magos 2,4-es procit válassz,mint egy egymagos 2,9-eset...manapság egy magosat nem is érdemes venni...

de ami talán a legfontosabb a játékoknál az a videókártya...szerintem arra kell a legtöbb pénzt áldonzi egy gépösszerakásnál...

2010. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Játékoknál a videókártya valóban, és a processzoroknál a nagy cache legalább annyit számít mint a magok száma (főképp mert sok játék nem tud egyszerre 4 magon futni inkább csak 2 magon, de ez vélhetően változni fog) Ha neked lennék és olyan gépet akarsz venni amivel mondjuk 18 hónap múlva is labdába rúgsz játékok terén, akkor 4 magos AMD phenom (L3 cache miatt) 2*2 GB DDR3 memória és egy erős videókártya.
2010. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2gb ram tökéletes
2011. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!