Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » új gép, első indításnál cpu...

új gép, első indításnál cpu fan error. Miért?

Figyelt kérdés
vettem egy gépet, össze is raktam, indításnál cpu fan error hiba, a venti nem pörög. (i5-4460 és asus z97m-plus) biost állítgattam, frissítettem a legújabbra és most ott tartok hogy úgy néz ki hogy jó, de amikor bekapcsolom a gépet akkor a venti rángat kb 2-t, utána felpörög max fordulatra és visszalassul olyan 1100RPM köré. csináltam aida 64-el stabilitástesztet, a proci olyan 66 fok körül van, de a venti még mindig 1100rpm körül pörög. ez normális?

2014. nov. 30. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,elvileg normális,mivel a bios szabályozza a fordulatot a hőmérséklet függvényében.
2014. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem egy lap csinál tesztet a ventikkel,hogy 0-ról felpörgeti max-ra teszt gyanánt,majd visszaengedi standard-re és szabályozza.

800-1800 között van egy gyári intel hűtő fordulatszáma.

Stressz teszt és egyéb tesztek alatt 66 fok kitűnő,gyári hűtővel.

Sok lap a jó működésért 40-50 fok között tartja a CPU-t.

Ne aggódj.

2014. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
óó akkor minden oké, csak azért nem voltam benne biztos mert előtte laptopom volt és gondoltam inkább rákérdezek mert még benne vagyok a vásárlás utáni 3 napban. köszönöm a segítséget! :)
2014. nov. 30. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!