Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi hardveren szeretnék...

Régebbi hardveren szeretnék win 7-et használni! Elég erős lenne hozzá a gép (dualcore proci,2 GB memória), viszont nincs hivatalos win7-es alaplapi driver (asus p5kc). Most ilyenkor mi van? Felmegy majd az op. Rendszer? Tudod netezni? Játszani?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:

a win7 biztosan felmegy rá, kis szerencsével talán némi drivert is társit a hardverekhez.

amikhez nem, azt az eszközkezelőben megmutatja egy sárga felkiáltójellel.

2014. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Windows vistás driver van hozzá, azt sztem bekajálja a win7-is. A dualcore proci az okés.

A 2gb ram kissé soványka, mert a win 7 alapból 1gb körül eszik. Win 7 szépen futna rajta, netezés filmnézés menne vele, de a játékok mellé érdemes lenne venned még bele ramot lehetőleg pont ugyan olyat, amilyen a mostani 2gb-os.

Elvégre sok régebbi játéknak már legalább 4gb ram a gépigénye, a mai modern játékoknak pedig 6-8gb is lehet.

2014. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem olyan nagy gond ha nincs alaplapi driver?
2014. dec. 1. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Próba szerencse, lehet, hogy a windows is megfelelően felismeri, lehet hogy nem. A windows vistás drivert mindenképp próbáld meg, de természetesen ez sem 100%, hogy működni fog.
2014. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fog menni, ha esetleg nem ismeri fel alapból, akkor használhatod a Vistához készült drivereket.
2014. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz egy driver-kereső programot lefuttatni, majdnem biztos hogy talál használható drivereket.

Pl. Advanced Driver Updater.

2014. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a memória valóban nagyon kevés. A játékot szerintem felejtsd el így. A win8 elvileg takarékosabb a memóriával, de így is 1,7GB foglalt nálam böngészéssel. Ha kevés a memória akkor elég nagy lesz a lapozófájlod amitől pedig piszkosul be fog lassulni a gép.
2014. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Windows RAM használata függ attól is, hogy mennyi RAM van a gépben.

2 GB-tal én 1-2 évig lazán használtam a Windows 7-et (Professionalt) laptopon.


A lényeg, hogy ehhez mindenképpen 32 bitest telepíts, az kevesebbet foglal. Ha valamikor lesz 4 GB RAMod, akkor majd érdemes lesz elgondolkodni a 64 bitesben (bár szerintem 4-nél még szinte mindegy).


Ha nem találsz Win7-hez való drivert, akkor nézz Vistához valót, ahogy fentebb is ajánlották. Azok sokszor jók hozzá. (Ugyanis a Windows 7 kb. egy javított Vista.)


Játék:

Attól függ, mivel akarsz játszani és hogyan.

Én gagyi integrált intel VGA-val is elég sokat játszottam a már említett laptopomon.

Plusz ez természetesen nagyon függ a videokártyádtól is.

2014. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Windows RAM használata függ attól is, hogy mennyi RAM van a gépben."

Ez természetes. De egyik windows verzió sem fog csodát tenni. Ha kevés a ram, akkor a pagefileba pakol. ennyi. Amitől pedig nagyon lassú lesz.

Használni lehet persze, én 1,5GB rammal használtam évekig. Sőt, a maga korában még videót is vágtam rajta, de ettől még lassú volt.

2014. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Windows 7-től kezdve már nem rakok fel semmihez drivert, csak akkor, ha nem működik az adott hardver helyesen. Nyilván ilyen alap driverek, hang, videó stb. felmennek, de chipset, alaplap, AHCI, stb. driverek nem. Igaz amit fentebb írtak, ha nincs más, jó a Vista-hoz készült driver is, de csak ha feltétlenül kell.
2014. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!