Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mien az ideláis hőmérséklet a...

Mien az ideláis hőmérséklet a gépnek, processzornak? Nemtudok eligazodni.

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új procit: AMD Athlon 64 X2 6000+.

Azt vettem észre hogy elég fura a hőmérséklete az Everestben.Valaki eltudna engem igazíttani.Rakok egy képet ami mutatja a gépem hőmérsékleteit : [link]


Valamint az egyik hőmérsékletnél a CPU-nál állandóan 25 fok van....ez miért van?csak a magok számítanak vagycsak a sima CPU hőmérséklet????



2014. dec. 1. 13:30
 1/4 T/Z ***** válasza:

Állítsd be a menüpontok között:

fájl --> beállítások -- > hardverfigyelés --> érzékelő ikonok résznél, h az óra mellett mutassa a z aktuális hőfokokat.

(cpu-t magonként nem kell, csak magát a processzort)


Amit mutattál az sztem nem a valós értéket mutatja, csak amikor elindítottad a programot, azt. Ritkábban frissül úgy látszik.


Ha meg az óra mellett is folyamatosan 25-öt fog mutatni, akkor rossz a processzor hőmérsékelt-érzékelője. Ez ritka hiba, de van ilyen.

2014. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ott valami egészen mást érzékel. Ilyenkor a "megfelelőnek tűnő" értéket kell kiválasztani, az pedig a magonkénti.


Ami pedig elég magas, 90 fokra nem kellene felmennie. Takarítést, újrapasztázást ajánlok.

2014. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem.Amugy meghibasodhat a gepem ezektöl a fokoktol...mi törtenhet ha ugyanilyen hön marad? Ja és ha procim meghaladja a megengedett hömersekletet akkor lekéne csukodnia nem? Far Cry 3-at,NFS-the run,Assasin s creed 3-at is simán viszi a procim ....játszok mindig veluk kb 1 órát és nemcsukodik le a gépem.....játék után mindig megnézem everestben a fokot 59-60 fok.aztan lemegy 35--40 fokra.
2014. dec. 1. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Játék után pár másodperc alatt lemehet 50-60-ra, az nem mérvadó. Inkább terhelés közben kellene nézni, tetszőleges Cpu Stresser programmal.


[link] Itt azt írja, max operating temperature 62°. Nem értem miért nem kapcsol le, lehet hogy a szenzor meghibásodása miatt.


Ha a max temp körül működteted, akkor csak idő kérdése hogy mennyi idő alatt ég el. (No nem rögtön füstöl, csak néha hibázik, 1-2 kékhalál, majd nem kapcsol be.) Ez akár perceken belül bekövetkezhet, de lehet hogy hónapokig is elkínlódik.

2014. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!