Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom 1366x768-as felbont...

A laptopom 1366x768-as felbontását felkonvertálhatom HDMI-vel egy 1920x1080-as Full HD monitorral? , hogy a külső monitoron ne HD-Ready-t lásson, ami a laptop monitorjának felbontása, hanem Full HD-t amit amúgy is tud a külső monitor.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy azért nem tud többet látni a külső sem HD-Ready-nél, mert a laptopom videó kártyája maximálisan HD-R-re képes.. nem tudom mennyire helytállók a feltételezéseim, kérlek segítsetek. :/ : )

2014. dec. 1. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, nem fog többet kiadni. A kimeneti jel alapjában határozza meg, ennyire nem lehet felkonvertálni.
2014. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
Ha osztott képernyőt állítasz be, akkor a monitoron FullHD lesz. Hogy a VGA mit tud az más kérdés, játékoknál valószínűleg gyérebb teljesítményt nyújt majd.
2014. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ehhez kb tudni kellene milyen kártyád van.. attól, hogy a laptopod csak 1366x768on fut, a kártya tudhat többet. sőt ha van dedikált gpu, akkor meg főleg.
2014. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A laptopon mindig 1366x768-as felbontás fog megjelenni, vagy ennél kisebb. Külső monitorra másolva a képet, ugyanez a felbontás fog megjelenni mindkét monitoron. Kiterjesztve, vagy ami mégjobb, a Windows-ban a csak kivetítőnek hívott beállítással 1920x1080-as felbontás lesz a monitoron, a laptop kijelzője kikapcsol, sötét marad.
2014. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ASUS laptopom van, nem magas kategória mert nem szoktam játszani, csak netezni, illetve filmeket nézni azokat viszont Full HD-ban néha akár 2K 1440P-ben.. ezt viszi a gépem legfeljebb, egy Intel HD grafikus kártyával. semmi 4000 vagy ilyenek. csak sima Intel HD... Nos én arra gondoltam hogy csak a kivetitőt (monitort, illetve TV-t) használom majd, és azt nézem navigálásra mindenre hogy beállítsam a filmet, majd a kanapéba huppanjak, és akkor a képernyő felbontása opciónál az asztalon szerintem fel lehet majd nyomni Full HD-ra. majd ha végre vissza kapom a TV-met illetve még később a monitoromat, akkor majd kipróbálom, de nekem szükségem volt egy elméleti megoldásra. Köszönöm a segítséget : ) ; ) !
2014. dec. 2. 03:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!