Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig érdemes várni új gép...

Meddig érdemes várni új gép vásárlásával?

Figyelt kérdés

Tudom, h a techcnika mindig fejlődik, de sosem éri el a "csúcsát"??

Szal van most 2 pc-m. Az egyik 2003-as modell a másik 2005-ös. Egy pentium 4 és egy pentium dual core. Mind2 2 gb ram-mal.

Na most idén már sokkal-sokkal gyorsabbat vehetnék. Igen ám de ha várok jövő évig akkor kapok még modernebbet. Ha várok 2 évig akkor már annál is modernebbet kapok,

ha pedig még többet várok akkor annyival beszorozhatom a teljesítményt...

Na most ez alapján meddig érdemes várni?

Most az egyiket netezésre használom a másikat zenélésre. Lehetne jobb de még tudom használni tehát nem vok rákényszerülve, h újat vegyek. Mivel minél ritkábban vásárlok annál többet spórolok + minél később vásárlok annál modernebbet kapok.

Tehát ti, h döntenétek?



#PC #modern #vásálrás
2014. dec. 2. 07:35
 1/5 Tengor ***** válasza:
Amikor összejött az az összeg, amit rászánnál, akkor ebből meg kell venni a lehető legjobbat és aztán hónapokig kerülni az informatikai oldalakat. Így elkerülöd a "hajh ha egy hetet várok, akkor mennyivel olcsóbban megkapom" gondolatokat, amik elveszik az új gép örömét.
2014. dec. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó ötlet :)
2014. dec. 2. 07:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nah haj. Az informatika olyan ütemben fejlődik, ha vársz 1 hónapot teljesen új dolgok jelennek meg.

Ha mindig az újabbra/jobbra vársz, akkor soha nem lesz új géped.

Szóval egyszer rá kell rabolni, és onnantól van valamid. :)

2014. dec. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem látunk a jövőbe, de szerintem ha fizikai határokat elérjük akkor új alapokra fogják fektetni a pc-k működését.

De egyelőre most kezd még csak bejönni az asztali piacra a ddr4 és az 5. generációs intelek, szóval ettől még nagyon nagyon messze vagyunk. Egyelőre még az is túl drága.

2014. dec. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha megvagy elégedve a mostani géped teljesítményével arra amire használod, akkor ne várj.

Költsd el a pénzed másra, ne pc-re ....

Én ezt tenném

Én nemrég újítottam alaplapot procit memóriát és videokártyát, bőven elég lesz az elkövetkező évekre ez a gép nekem. Most majd autót veszek

2014. dec. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!