Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a config elbír egy ASUS...

Perec1305 kérdése:

Ez a config elbír egy ASUS GTX 970-et?

Figyelt kérdés

Alaplap: M5A78L-M LX3

Processzor: FX6100 OC 3.9GHz

Ram: 2x4Gb

Tápegység: 600W



2014. dec. 3. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen táp?

Egy erősebb cpu t biztosan meghálálna.

2014. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Cooler Master de eddig nagyon jól teljesített, reményeim szerint most is helyt fog állni. A következő lépés a processzor lesz, egy i5-t tervezek mellé, csak szeretném tudni elbírná-e ezt egyenlőre?!
2014. dec. 3. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
AMD-ről i5-re nem fogsz, csak alaplap cserével fejleszteni. Mennyi a keret?
2014. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát elbírni elbírja, csak nem fullHD Ultra lenne a jó bállítás, mert az lesz nálad, mint nálam.

Egy HD7970-es kártyám van, és olyan szinten van a mostani procim ereje felett, hogy 1600x1200ba már csak medium beállításra vagyok képes, mert nem hajtja meg rendesen.

Baj biztos nem lenne.

Ha majd i5-re cseréled az FX-et, akkor nagyon nagy különbséget fogsz érezni a kettő között.

2014. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok hogy alaplap cserével járna ha Intelre váltok... :)) Keret igazából nincs, 2 lehetőségem van. Haverom eladja a hd 7770-ét (10000Ft) olyat ami nekem van és arra is gondoltam hogy crossfirebe raknám egy asrock alaplappal és egy i5-s processzorral (jobb esetben i7) vagy csak veszek egy gtx 970-et és majd késöbb tovább fejlesztem. A mostani config nagyon szépen muszikál AA nélkül viszi a far cry 4 et maxon 30-35 átlag fps-el (persze ez nekem elég csak nem élvezhető annyira :S) Nem tudom melyik lehetőséggel éljek. :/ Mégis csak egy öreg kártyáról beszélünk...
2014. dec. 3. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:

HD7770-et, és egyéb ilyen erejű VGA-t nem éri meg CF ill. SLI-be kötni.

Sőt, a CF-nek meg az SLI-nek "csak" hátránya van.

Dupla kártyás rendszer meg csak nagyon nextgenultra komoly PC-be éri meg.

Inkább vegyél egy GTX970-et, és utánna gyűjts egy i5-re.

Legalábbis ez az én meglátásom.

2014. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ez az egyik lehetőség, nagyon sok negatívumot hallottam erről a crossfire dologról főleg ennél a kártyánál.. Mi szerint nem éri meg, nem húzza ki rendesen stb. De talán picit olcsóbban megúsznám ami végül is jó de tudok én várni egy jobbra, mert elvégre ez egy elég friss kártya és eddig csak pozitívumot hallottam róla. Teljesítménybe mindenképpen javul majd a gépem de teljesen majd csak egy i5/i7 -el tudom majd csak kihúzni a végletekig ezt a kártyát.
2014. dec. 3. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:

80 Wattot eszik ez a kártya (7770).

Tehát ha CF-el számolunk, akkor olyan lesz a növekedés mindennel, hogy a fogyasztás 160 Watt lesz, míg a teljesítmény 100%-ról max 130%-ra emelkedik.

A másik hátrány, hogy csak több monitor ami meghálálja a CF-et, valamint a játékok 99,9%-a nem szereti a CrossFire kialakítást, ezáltal lehet hogy továbbra 160 Wattot fog enni, a két kártya, de csak az "egyik" fog dolgozni a képalkotáson.

Valamint egy HD7770 (vagy akár kettő is) "kevés" még egy i5 3570-hez is, nem hogy egy 4. generációs i5-höz.

Ez most ugyan az mint az én esetemben, hogy most akkor mit is vegyek, mert jön karácsony, és nem tudtam még mindig 100%-ra eldönteni, hogy milyen alaplap+proci párost vegyek az én HD7970-es kártyámhoz, de ez más téma.

Azt javaslom neked, hogy nézz körül hogy neten, hogy milyen árak vannak, és hogy első körnek mit szeretnél, utánna pedig nézz erősebb dolgokat, ugyan olyan árban.<-> itt arra célzok, hogy egy pl a procinál is, a 3. generációban az i5 3340 ami 3,1GHz 4 magon, drágább mint a nála erősebb i5 4440 ami ugyan ezt tudja, és 2000-el olcsóbb, így máris azt a 2000-es különbözetet belefektetheted egy jobb alaplapba, vagy VGA-ba, vagy RAM-ba (bár RAM az már rendben van nálad).

2014. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, mint mondtam, nem érné meg. Megvárom a januárt és majd akkor vásárolok, majd akkora lemennek az árak biztos! Mellékesen RAM-om is elég gyenge de majd szépen lassan sorjában!

Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat! :)

2014. dec. 3. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!