Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép alkatrészeket szeretnék...

Kozák Róbert kérdése:

Új gép alkatrészeket szeretnék venni, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából az lenne a kérdésem, hogy egy komplett asztali gépet szeretnék venni, de nem egybe, hanem alkatrészenként összeszedni. A kérdés, hogy honnan tudom meg, hogy a több száz fajta processorból, videókártyából, stb-ből melyik a jobb egy adott árkategórián belül? Szándékosan nem írok árkategóriát mert nem ez a kérdésem, hanem, hogy van-e olyan oldal vagy valami ahol meg tudom nézni, hogy hol mit kell nézni?


Csak egy példa kedvéért:


MSI FM2+ A58M-E35 alaplap


Processzor foglalat: Socket FM2+

Chip készlet: AMD A58

Memória foglalat: 2 db

Memória foglalat: DDR3

Memória foglalat: Dual Channel


MSI AM1I mITX alaplap


Processzor foglalat: Socket AM1

Memória foglalat: 2 db

Memória foglalat: DDR3

Memória foglalat: Single Channel

Memória sebesség: 1600/ 1333


Remélem értitek mire gondolok, pl itt van két alaplap, egy adott oldalon van ilyen több száz, mi alapján tudom eldönteni, hogy melyik a jobb? Számomra a memória foglalat, memória sebesség meg ezek semmit nem mondanak. Várom a segítő szándékú emberek válaszát.


2014. dec. 3. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy mire kell a gép, mennyi pénzed van rá és hogy csak a gép, vagy egér, bill., monitor, hangfal is kell?
2014. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én ipon, pcx gépösszerakójában szoktam nézegetni, igazábol beirod, hardvereknél keresőbe hogy konfig, vagy gamer vagy amit keresel és kiad párat tudod merre indulj.


de jobban jársz ha megirod, hogy mennyit szánsz rá, mire használnád (játék munka vagy csak hétköznapi) és összerakják itt neked egy támpontnak :)

2014. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak számítógép kell, minden más van hozzá. Összesen 60 ezer forintot szánok rá. A lényeg, hogy játszani egyáltalán nem játszok, nem töltögetek több terra filmet le, azért cserélném le a mostanit, hogy gyorsabban tudjak internetezni, és az op.rendszer meg az egész gyorsabb legyen. Winchesternek bőven elég lenne nekem egy 300 gigás, ssd jó lenne amin a win 7 op. rendszer fut, és a jelenlegi 2 giga ram helyett is valami jobb kellene.


Erről az oldalról szeretnék venni alkatrészeket:

[link]

2014. dec. 3. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelenlegi ramod ddr 2 vagy 3?
2014. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És a mostani gépedből föl tudnál valamit használni?
2014. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ddr 2
2014. dec. 3. 18:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem semmit, a mostani gépem egy 8 évvel ezelőtt összeállított gép, sz.technikában ez rengeteg idő anno volt ez a gép 140 ezer, most meg ismerősöket kérdeztem és mondták, hogy 60 ezerből 5x jobb gépet össze lehet már rakni a jelenleginél
2014. dec. 3. 19:00
 8/8 A kérdező kommentje:
?
2014. dec. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!