Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Out of frequency - mi lehet a...

Out of frequency - mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés

Van egy régi számítógépem.

Tegnap telepítettem Windows XP-t és remekül működött.

Azonban amikor nagyobbra állítottam a felbontást, a monitor Out of Frequency hibaüzenet adott és leállt. Ez alaplapi integrált videokártyával történt. Utána betettem egy MSI viedokártyát, és remekül elindult, megjelenítette a képet.

Visszavettem a felbontást a legkisebbre, a színmélységet a leggyengébbre. (800x600, 8 bit)

Sajnos ezután is Out of Frequencyt írt ki a videokártya eltávolítása után, az alaplapi videokártyával használva.

A monitor másik számítógéppel, és videokártyával működik, csak az integrálttal nem megy. Fogalmam sincs, mi a hiba oka, mert idáig mindig megoldotta a videokártya behelyezése utáni felbontáscsökkentés.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 6. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl nagy képfrissítési frekvenciára állítottad az alaplapival, amit már nem tud kezelni a monitor.
2014. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy tudom visszaállítani?
2014. dec. 6. 15:34
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Beinditod csökkentett üzemmódban a gépet (bekapcsolás után F8-at nyomogasd). Igy az alapfelbontást kapod meg (800x600, 256 szin vagy 16 szin).


Ha beindult a gép akkor visszaveszed a felbontást arra a méretre ami még ment. Valamit irni fog, hogy csökkentet üzemmódban vagy és a következő inditáskor tudod beállitani a végleges felbontást.


Ha legközelebb túl nagyra állitod várd meg azt a 30 másodpercet (elvileg a gép kiirja, hogy elfogadod vagy nem az új beállitást, és ha nem csinálsz semmit akkor 30 másodperc után visszaáll a régi felbontásra).


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!