Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopnal milyen a biztonsagos...

Fatalerr0r kérdése:

Laptopnal milyen a biztonsagos homerseklet?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo y5070-am ,ez az elso laptopom es az erdekelne ,hogy jatek kozben meddig mehetnek a homersekletek? cpu meg gpu.mi az ami meg biztonsagos egy laptopnal es mi kene legyen a norma ? mert ugy szeretnem beallitani a graphic settingseket ,hogy ne kinozza a gepet de azert jo is legyen.Gep adatai: [link]

2014. dec. 8. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

laptopban szűk helyen kell megoldani a hűtést, ezért jobban is melegszik

az i7-esek pedig kimondottan, bár a 4. generációra nem tudom ez mennyire igaz

nem szokatlan hőmérséklet a 80-85° se, egy hűtőpadot dobj alá ha az alján van olyan rés ahol be tud fújni

2014. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szoval 90 c-vehetjuk hatarnak vagy az mar sok? a hutopadokkal az a baj hogy nekem pont a fan folott van a pont ahol melegedik ha melegszik es hutopad az meg pont belefujan a fanba ami meg nem tesz jot neki.nem tudom hogy van e olyan cooler ami szivja a levegot es azt lehet e ez ala rakni

[link]

a gumistamasztek es a fan kozott van altalaban a melegebb pont

2014. dec. 8. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

A hűtőpaddal nekem az a tapasztalatom, hogy legtöbbször semmit sem ér (hűtés szempontjából).

Az én laptopom ugyanannál a játéknál pontosan ugyanannyira melegedik fel, mióta kicseréltem 2 darab ÉPÍTŐKOCKÁRA a hűtőpadot (túl nagy és kényelmetlen volt).


Amiket láttam laptopokat, azokban vagy oldalról, vagy fölülről (a billentyűzet alól) szívták be a levegőt. Ezért elég nagy marhaságnak tűnt már korábban is, hogy alulról fújják rá a levegőt a hűtőpadok. Aztán kipróbáltam...


Közben nézem a képet, amit linkeltél. Lehet, hogy a tiédnek jót tenne egy megfelelő hűtőpad. Bár az meg jól telenyomná porral... Szóval nehéz kérdés ez...


----


A hőmérséklet processzor függő. Nekem csak i5-ös van a laptopomban (2 magos), így az valamivel hűvösebb. Az mostanában (játék alatt) 73°C körül szokott lenni legfeljebb. Nálam 70°C körül van a határ.


Ezt találtam az i7-4700HQ-ról, ha ilyened van:

[link]


i7-4710HQ:

[link]


Illetve eddigi tapasztalataim alapján is valószínűleg 100°C a kritikus a legtöbb Intel (laptop) processzornál. Ez azt jelenti, hogy ha 100°C fölött van viszonylag sokáig (= néhány másodpercig folyamatosan), akkor már le fogja kapcsolni magát (illetve a laptopot). Illetve ha már veszélyesen megközelíti ezt a hőmérsékletet a processzorod, akkor le fogja korlátozni magát.


A sok karakter után tehát én azt mondanám, hogy a 90°C már sok. 70-80°C közé próbáld meg belőni. De én 80 körül se nagyon használnám sokáig...

2014. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt.eddig en se vittem 80 fole.de ugy aranylag tenyleg akorul forog.AC3 ba ultran minden ,max felbontason 75ig talan 80 ig is felment es ebbol lekovetkeztettem hogy akkor ujjab jatekokon tobb is lesz,de megprobalom ugy beallitani hogy 80 alatt maradjon
2014. dec. 8. 14:24
 5/8 anonim válasza:
a 60 fokot már nem szereti, de egy jóminőségű gépet akár 100-ig is fel lehet forralni.Ha azt akarod hogy 12-14 évet bírjon soha ne engedd fentemm 65 foknál! ha viszont 3 év múlva már cserélnél akárhogy nyomhatod
2015. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

nekem egy T500-asom van (P8600), a legmagasabb mért hőmérséklet 67°C(ne kérdezzétek hogy, haverom hozta elő ezt az adatot belőle)én ha játszok akkor egy CD-tokot rakok alá.

éha érdemes arrébbrakni, mert felmelegszik alatta az asztal, és nem olyan jó a hűtés. Nem tudom hogy milyen ennek a y5070-nek a hűtése, de a ThinkPad-oknak ált. jó szokott lenni. meg szerintem egy ilyen gépet nem tudsz annyira meghajtani hogy bármi baja legyen... mert ugye a T500-asban egy 2.4-es Core2 Duo Centrino van, márpedig az nem jó játékhoz!(igaz hogy kb 10mp alatt indul win7-tel SSD-vel ugyhogy nagyon jó munkagép)ja meg hány köbcenti/másodperc a venti teljesítménye?

2015. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
pfuuu hat azt nem tudom honnan tudnam lenezni...hwinfo fent van de az nem hiszem hogy meri a venti teljesitmenyet.Utobbi idobe en is ugy hasznalom ,hogy vastag konyvet vagy hasonlot rakok a szele ala ahol epp nincs utban a fannak de megis megemeli.de azert igy is siman felmegy 75ig egy kemeny megterheles utan.ezalatt pl Assasin's Creed Unity-t ertek ultran.az ugy jol van korulbelul?
2015. jan. 3. 23:10
 8/8 anonim ***** válasza:
igen
2015. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!