Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI Z97-Gaming 5 alaplapba...

István97 kérdése:

MSI Z97-Gaming 5 alaplapba milyen ramot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Jelenlegi 1600mhz-s Kingston KHXC9D3B1K28GX 2x4gb ramot eladtam,most 2400mhz ramban gondolkozom 2x4gb-ban,de sehol nem találok olyat amit a gyártó is támogat,alaplap honlapján,amit a gyártó megadott listát,azt néztem,vagy aminek a neve típusa nincs oda írva azzal is jól működne szerintetek?(Ami nincs a támogatási listán) i7 4770K,MSI GTX780-OC Lightning mellé kellene.
2014. dec. 10. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
MHZ-et kell nézni. Amúgy meg felesleges volt eladnod. A ram sebessége a legutolsó, ami növelni fogja a teljesítményedet. Vagy több tíz gigányi adatokat szoktál renderelni (pl 3d tervezés, videók stb)? Mert akkor megéri, egyébként meg nem, jó az az 1600 is.
2014. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem,csak minden alkatrész új,ez nem volt az,ha elkezdtem építeni,legyen minden garanciás és új,meg a ramoknak már volt 3 gazdája,4. voltam,és húzva használták....

Akkor ne foglalkozzak a sorozatszámokkal,amit a gyártó leír,az alaplap oldalán? mert a pcx szerint csak azokkal lesz tökéletes,amit a gyártó megad a listában....

2014. dec. 10. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nincs rajta a Support listen, működni fog. Az csak azt jelenti, hogy azzal próbálták ki.

Nekem is egy olyannal működik, ami nincs is rajta.

Egyébként tényleg nem lesz jobb a 2400Mhz-től, de ha ettől boldogabb vagy, akkor vedd csak meg nyugodtan. De ha már egy csillivilli gépet akarsz, akkor legyen 4x4 GB 2400Mhz.

Na azzal már dicsekedhetsz.


Lehet, hogy húzva volt, de ha jól működött akkor miért kellett eladni?

2014. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a ram élet garanciás általában. Ha meghal, akkor beviszed a boltba és kicserélik neked (nekem kicseréltek már így)


Foglalatot kell nézni meg az alaplap támogatott MHz-ét. Ha egy alaplap támogat 3000-től 1600ig MHz-ben ramot, az 1600-as is ugyan olyan jó. Ha a lap ddr4-et támogat, te meg ddr3-at akarsz berakni, ott vannak a gondok.


De ha nagyon félsz, akkor vegyél bele a támogatási listából, elvileg nem kéne ilyen gondnak előfordulnia. Teszem hozzá, világ életemben asus alaplapom volt, de ott nem voltak ilyen marhaságok, mi van listában meg mi nincs. Gondolom saját gyártójuk ram-jait akarják tolni.

2014. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hogy vigyem be garanciába ha a 3. tulajdonosa voltam? :)

össze vissza írsz...gondolom oka volt,hogy eladtam! és nem villogni akarok vele,hanem úgy gondoltam veszek bele 2133Mhz-s ramot vagy 2400-ast,későbbiekben ne kelljen újra cserélni.....

2014. dec. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!