Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora esélyem van rá hogy...

Mekkora esélyem van rá hogy egy AMD FX6300 procit feltuningoljak 4.5Ghz-re? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mivel a mai játékoknak már nagyon nagy a gépigényük, ezért úgy gondoltam hogy feltuningolom a processzoromat. Az alaplapom egy Gigabyte 970A-UD3P alaplap, hűtésem egy CoolerMaster Hyper 212 Evo, tápom Chieftec CTG 600, illetve a videokártyám GTX760. Azt hiszem ezek a legfontosabb dolgok a proci tuningolásához, ezért is soroltam fel ezeket. (VGA-t azért, hogy ne legyen kételkedés hogy nem elég a táp a géphez) Tudom, hogy nem lehet pontosan megállapítani hogy ilyen felszereltséggel mennyire tudom fel húzni a procit úgy, hogy "stabil" maradjon, de nagyjából szerintetek mennyire tudnám? Nem az a fontos hogy ki maxoljam, aztán 2 hét után besz*rjon, hanem az hogy normálisan működjön, stabil maradjon tuninggal.

2014. dec. 14. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
4,2 szerintem de ne várj ritka nagy növekedést fps-ben
2014. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapfesz környékén a 4-4.2GHz sanszos, egy kis feszjó emeléssel 4.4-4.6GHz is kiférhet, de itt már fogyaszt/fűt rendesen! Nagyobb feszkó emeléssel 4.6-4.9GHz is elérhető, ha jó a körítés/hűtés, de itt már brutál a fogyasztás...

Mondjuk magas felbontáson, ultra grafikával a CPU milyensége kevésbé számít, az esetek többségében szvsz elég egy FX6300...

2014. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
abban a lapban mehet az simán följebb is.nekemis ugyanilyen lapom van,és egy Athlon II X2 240-et,ami 2.8GHz-es,sikerült felhúzni 3,71GHz-re feszemelés nélkül(!!!).nagyon jó tuninglapok ezek.egyébként felhúzni lehet 7-8GHz-ig is,max leég(illetve itt már folyékony nitrogén hiányában elég nagy az esélye,hogy leég)
2014. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mivel a mai játékoknak már nagyon nagy a gépigényük"


...relatív a dolog. Az AC Unity-re is azt írták: minimum 8 magos AMD kell hozzá, de végül elmegy egy 2 magos i3-al is....

...gondolom fps növekedésben gondolkodsz. Tehát a látható képkockák számát akarod növelni.

Példa: Ha minimumra állítod a játékot kis felbontással, és így vígan viszi 100 FPS-el, de ha nagy felbontás mellett Ultrán szaggat mert csak 15 FPS-ed van akkor nem procit kell húzni, hanem videokártyát cserélni.

Ha Ultrán magas felbontással és Low-on alacsony felbontással is szaggat a játék , akkor cserélj meg húzz procit!

2014. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen procom van meg hasonló konfig, szvsz teljesen fölösleges bármit és bárhova húzni, tökéletesen mennek a játékok highen.
2014. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!