Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Menthető még? Külső 1 TB-os...

Menthető még? Külső 1 TB-os HDD lemez nem indul, csatlakoztatáskor led lámpa ég, de rövid, gyors sípoló hangok után nem történik semmi, nem pörög fel és a gép sem érzékeli.

Figyelt kérdés
Két Win7 asztalin és 8.1-es laptopon is ugyanezt produkálja, kábelt is cseréltem, dettó. Néhány órája még mentettem rá, és persze tele van fontos anyaggal. A kérdésem, hogy rendbehozható, vagy legalább valahogy menthetőek róla az adatok, ha tönkrement?

2014. dec. 15. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A hdd tápegysége jó? Normál esetben a ciklikus hangok jellemzően kipurcanásra utalnak, de kérdezz meg valóban hozzáértőket is. És az ugye megvan, hogy fontos dolgokat nem egy példányban tartunk? Vagy legalább ezután meglesz...


[link]

[link]


Ide jár 1-2 elég okos arc, pl. a liksoft nevű felhasználó.

2014. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megpróbálok keresni valami szakit személyesen. Még azt nem tudom, hogy ha megbontja a lemez burkolatát, akkor valószínűleg elveszítem a garanciát (kb. 20 hónapja vettem, 36 hónap van rá), ha meg nem, akkor tud-e vele bármit kezdeni.
2014. dec. 15. 07:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ne kísérletezz vele, mert ha haldoklik az eszköz, midnen egyes újabb próbálkozás csak ront az esélyeken. Vidd el egy olyan szakembernek, akinek nem csak a szája nagy, hanem tényleg ért hozzá!

Egyébként vannak olyan cégek, amik kifejezetten ezzel foglalkoznak, de akkor ám mélyen a zsebedbe kell nyúlnod!


Utólagos megjegyzés: ami egy kicsit is fontos, arról mindig legyen másolatod! Arra nem szabad alapozni, hogy az eszköz örök életű lesz! Elvégre így gyakorlatilag borítékolhatod, hogy egyszer mindenedet elveszíted.

2014. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!