Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vs. Desktop gep?

Laptop vs. Desktop gep?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom illetve asztali gepem hasonlo konfiguracioval, sot a laptopon 4Gb RAM van ddr3, az asztalin csak 2Gb ddr3. A laptopon sshd (ssd&hdd hibrid drive 8 Gb SSD-vel 5400 rpm) az asztali gepemen 7200rpm sima sata. Procik azonosak, video kartya nem tudom. Tehat ugy nezne ki h a laptop gyorsabb kene legyen, mindennapi hasznalatra, nettezesre, filmnezesre.(jatekok leszamitva), de nem igy van. Az asztali gepem sokkal lazabban mozog, gyorsabban indulnak a programok, nett is konnyebben gordul. A win7-es azonos rajtuk, ha a laptopon rendszert frissitek, akkor par napig szall fel, aztan annyi, vissza a regi sebessegre. Az a gyanum h. sshd 5400 rpm helyett inkabb egy hdd 7200 -as kellett volna bele, nektek mi a velemenyetek ????? koszi

2014. dec. 17. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mérd le a sebességeket. (CrysalDiskMark pl.) Elvileg az sshd gyorsabb, de tényleg a mérés megmondja a tutit.


Viszont laptopba szerintem nem fogsz 7200-ast kapni, mivel negyedakkora helyre kell beférnie.

2014. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy 7200-as HDD-vel ugyanolyan vagy lassabb lesz. SSD-vel lesz valóban láthatóan gyors. Az SSHD csak félmegoldás, mindig változik a sebessége attól függően, hogy a szükséges fájlok az SSD vagy a HDD részén vannak.
2014. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. Van mar laptop-ba is 7200 fordulatos merevlemez. De meg azt figyeltem meg azutan, hogy a felesegem a google chrome-ot mindig nyitva hagyja 8-10-12 fullel (oldal) megnyitva, es az hiaba h. le van "minimizalva" de sokszor 30-40 % ba lefoglalja a processzort.
2015. jan. 8. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!