Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen procit vegyek?

Milyen procit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Most vettem új videokártyát nem tudom mennyire volt jó választás GTX 760 oc 2gb de erre volt keret A jelenlegi gépembe még vennék egy jobb procit mert az már gyenge egy kicsit meg elég régi is. Milyen procit ajánlanátok ehhez a konfighoz? Igazából nem vagyok se intel se amd párti jöhet minden csak pénztárcámhoz mérten olyan 35k körül ha lehet Elöre is köszönöm a válaszokat.

Gépem:

Processzor: AMD Phenom 2 X4 955 3.2Ghz

Memória: Kingston 8GB DDR3 1600 MHz

Videókártya: GIGABYTE Geforce GTX 760 OC 2GB 256bit DDR5

Op. rendszer: Windows 7 64 Bit

Alaplap: Asrock N68C GS FX



2014. dec. 18. 09:35
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha 955 t kevesled minimum i5 4### kel neked gyüjts rá

Eladva: lap ~3ezer cpu ~12

Új 1150 lap ~15 i5 ~45

2014. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35-t ből csak AMD
2014. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Èn AMD nèl maradnèk mert alaplapot nem szeretnèk cserèlni meg az intel drága. Tudom hogy egy i5 jobb de èn ezt nèztem ki [link] meg van ebböl 6350 is . Arra lenèk mèg kiváncsi hogy elèg e ez a 2 proci mai játèkokhoz meg hogy mennyivel lennèk vele előrèbb èrdemes e lecserèlni a 955 a kettő közül valamelyikre.
2014. dec. 18. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyári hűtőt adod hozzá, a procit megvenném 8000-ért januárban. :)


De hogy magam ellen beszéljek, szerintem eget rengető különbséget nem fogsz tapasztalni a Phenom és az FX között. Játéknál a videokártya a lényeg, CPU limit csak tényleg nagyon gyenge processzoroknál van, pl egy két magos már nem szolgálná ki ezt a kártyát. Futtass háttérben egy windows feladatkezelőt játék közben, majd véletlenszerű időközönként alt+tabbal nézd meg, mennyire használja ki a procit. Ha nincs átlagban 80% fölött a processzorhasználat, akkor fölösleges cserélni.

2014. dec. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!