Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Cooler Master k350-es...

Egy Cooler Master k350-es házba melyik a legjobb procihűtő?

Figyelt kérdés
Sajnos mellélőttem a gépház kiválasztásánál, így sikerült túl kicsi házat venni. Ha jól tudom 144mm-ig támogatja a hűtőket. Ebben a magasságban melyik a legjobb (jól hűt, de nem annyira hangos)? FX6300-hoz lenne.

2014. dec. 19. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen házban nekem hiper tx3 evo van fx6300-hoz teszi a dolgát igaz 3 házventi van benne.
2014. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Thermalright Macho 90 CPU hűtő.

[link]

2014. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is TX3 EVO-m van, de állandóan teljes gőzzel pörög, mintha rossz lenne a PWM. A BIOS-ban beállítottam a maximum hőmérsékletet, de semmi. Már gondolkodtam egy vízhűtésben, de az csak "játékvíz".
2014. dec. 19. 14:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor valami gáz van ott.Én az alaplapi programmal szabályzom fél gőzön megy és semmilyen stressz teszten nem megy 45 fok fölé sem játék közben.Amd alaplapnál fölfelé tolja a meleget és fölötte szívóra van egy venti+ elölről tolja a hideget a másik és a hátlapi is befele fúj közvetlen a hűtőre ezáltal a tetején távozik minden meleg.
2014. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Játék közben nálam a 60C-fokot súrolja, ami még viszonylag nem sok, de a procihűtő kb. 2400rpm-mel pörög, a hátcsó házhűtő pedig 1400rpm-en.

BIOS adatok:

-procihűtő:

Target CPU temp.: 60C

Speed: Level 8 (level 9 a maximum)


Hátcsó házhűtő:

Target CPU temp: 60C (ezt miért kérheti?...)

Speed: Level 4 (level 9 a maximum)


Első (gyári) házhűtő:

Molex csatlakozós


A processzorhoz egy Cooler Master Seidon 120-ason gondolkoztam, de ott meg szerintem a szivattyú lenne hangos.

2014. dec. 19. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ma kapok egy seidont grátisz tesztelésre holnap berakom és ígérem A-Z ig leírok mindent.Hallottam hogy állítólag hangos a szivattyú de ingyé megéri.
2014. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. dec. 19. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Első nekifutásbol arra gondoltam hogy mivel a k350-es tele van venti lőréssel ezáltal jól szellőzik inkább a tesztet egy zártabb házban végzem ahol még ha játékvíz is de így van értelme.Gondolva a nyári melegekre az egyik szobát reggelre felfűtöttem 28 fokra.Ha már teszt legyünk pontosak.

ASROCK 970 Extreme4

AMD FX-6300

SAPHIRE r9 280 dual-X

FSP Hexa+500W

SHARKOON VS4-W

A konfig amin teszteltem.

A beszerelése viszonylag egyszerű olyan házaknál ahol a hátlap teli vagy kis kivágású ki kell venni az alaplapot.

Az alap gondolatom az volt hogy mivel a pumpája fix 3pines vezérlés nélküli ezáltal folyamatos 1700-as fordulaton ketyeg akkor visszaveszek a radiátor hűtő fordulatából és 1500-assal kezdtem.Felfűtött szobának köszönhetően 28 fokos alaplappal és 30 fokos procival indult a teszt mint nyáron.

Nyolc perc stresszelés után(aida64) állt meg 51 fokon nyitott oldallappal a házon.

Miután felraktam az oldalát emelkedett 53 fokra és a ventim 1600-as fordúlatra.

Összességébe véve nem egy rossz hűtés természetesen ha húznánk az órajeleket menne ez 70 fok körül is.

Összehasonlítva a TX3 evo-val, ami nálam a k350-es házban 45-47 fokot produkált de már hangja volt(2000 rpm+),hasonló kaliberűnek találom teljes terhelésnél a Seidon csendesebb.A pumpa búgásával kapcsolatban van hangja de nem erős,mintha a szomszéd szobába egy halk hűtőszekrény szólna. Nos jöjjenek a képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tesztet, a következő évben lehet veszek egyet. Ha már csendesebb, mint a TX3, akkor már megéri. De láttam, hogy több fajtája van: 120L, 120V...

Ez a 120V? (A széles radiátorból gondolom)

2014. dec. 20. 11:42
 10/13 anonim ***** válasza:

120v [link]

Ha a széles radiátorra a dupla széles 240m-re gondolsz nem.

Azért mellékeltem képeket.

2014. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!