Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megér +10 ezret a sata3-as...

Megér +10 ezret a sata3-as alaplap?

Figyelt kérdés
szűkös pénzügyi keretben, használt cuccokat még nem eladva, azon gondolkozok, hogy sata2-es alaplapot vegyek e "csak" 10-ért, és a másik 10 ezren inkább egy új tápot ? vagy megéri az a plusz 3gb sebesség?

2014. dec. 20. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
HA nincs ssd-d akkor nem szükséges.
2014. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha használsz SSD-t, igen. Máskülönben a legtöbb HDD még a SATA2-es sebességküszöb tetejét sem üti meg, tehát ebben az esetben nem.
2014. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nagy5000 válasza:

Atol füg mire szeretnéd használni?

Ha játékra, sima hásználatra böven elég lesz a sata2-es nekem is ilyen van és böven megvagyok vele elégedve:)

2014. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos és haszontalan válaszokat is !

természetesen ssd-t (is) tervezek, ddr3-al, az van olcsóbban is, de ha már újítok akkor szeretnék úgyhogy ne kelljen mostanában erre gondolni. azthiszem spórolás lesz a vége, mert sata3-al drágább lenne a leves.

2014. dec. 20. 11:05
 5/11 A kérdező kommentje:
főleg hogy valszeg a tápom sz@rta el az alaplapot eddig 2x, meg lehet hdd imeit is.
2014. dec. 20. 11:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt hogy nézted, de nem létezik olyan alaplap variáns a piacon ( azonos chipset mellett ), amin önmagában a sata3 megléte +10k felárat jelentene.
2014. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

na kezdődik .


mivel 2 hete nézegetek alaplapokat, próbálj meg hinni nekem, hogy nem alaptalanul tettem fel a kérdést.

nézz szét a gb- lapok között.


am3 as procim van phenom II x4-es, és lehet marad is.

amit eddig kinéztem number1 az a GB GA970A DS3P, ami am3+ os, támogatja procit, és kb 20 ezer ft.

van 10-essel olcsóbb, de az sata2-es, ráadásul azt hiszem nem támogat túl nagyteljesítményű ramokat, annak ellenére, hogy 4gb-os ddr3 1600asokat tervezek!

2014. dec. 20. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kezdek semmit, csak az van, hogy az AM3+ platformon a sata3-at, és az usb3-as portokat csak külön driveres vezérléssel lehet megoldani ( mivel már annyira elavult ) ezért sokkal költségesebb az ilyen lapok előállítása. Mellesleg nem írtad, hogy AM3+ -ról van szó. És igen ez az EGYETLEN ilyen platform amin ez ekkora felárat jelent.
2014. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ez nem így van, mert inteles lapon is 20 körül vannak sata 3-asok. körbenéztem 1 hét alatt elég rendesen, szóval sok újat nem tudtok mondani, a kérdésem az volt, hogy megérné e 10-et rákölteni még

köszi

2014. dec. 20. 12:50
 10/11 A kérdező kommentje:
meg ez is baromság, és nem következetes érv, hogy am3+ platform drágább ( csak ). ok... vegyél inteles lapot, mondjuk 15-ért megvan, olcsóbb? oké....mennyi bele a proci? 2 magos 30-ról kezdődik? ... na hagyjuk
2014. dec. 20. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!