Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsó vízhűtés, vagy inkább lég?

Re4zOon kérdése:

Olcsó vízhűtés, vagy inkább lég?

Figyelt kérdés
Vettem új procit (fx-8320), aminek már van hőleadása rendesen, a régi hűtőm meg néha már szenved vele. Gondolkoztam, hogy mostanában egész olcsón lehet kapni kompakt vízhűtést is procihoz (16e Ft Cooler master seidon v120), vagy 10e ft-ért találtam normális léghűtést is. Habár bulldozer procról van szó, a víz mellett vagyok, mivel tuning alatt nagyon fog melegedni, ellenben nem tudom, megéri-e, van-e akkora plussz hűtésteljesítménye.

2014. dec. 20. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább léghűtés, amennyibe kerül a Seidon v120, már kapsz pl. jó Noctua hűtőt.
2014. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Képes vagy 10-16.000 Forintot kiadni a zsebedből azért hogy az fx 8320-ast 3.5GHz helyett mondjuk 4.0GHz-en járasd?

Csak azért hogy elmondhasd :"- tuningolva van a procim?..."


Igazából nagy sebesség növekedést nem érsz el a tuning-al, a 3.5GHz gyári sebesség is elég mindenre; hacsak nem videókat szerkesztesz, vágsz, konvertálsz a nap 24 órájában hatalmas adatmennyiségekkel és mindezt határidőre....

Lehet hogy én vagyok a sóher. De nekem már nem újdonság a tuning, nem hoz lázba.

Én játszani szoktam a gépemen, és a tapasztalatom az , hogy általában attól hogy húztam a procimat nem lett több fps-em ugyanazzal a videokártyával...így azóta a videokártyákat cserélgetem, a régieket ha már kevés az igényemnek használtan eladom, teszek hozzá még pénzt és újat veszek, szem előtt tartva hogy 35-40.000 Ft-tól válasszak kártyát...

2014. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem is a tuning lenne a lényeg, pusztán az, hogy rendesen hűtse. A mostani nem igazán teszi meg ezt a tisztséget.
2014. dec. 20. 20:25
 4/5 A kérdező kommentje:
egy jobb noctua hűtő 20e fölött van bőven, ez pedig 16. Csak emiatt gondolkozom a vízhűtésen.
2014. dec. 20. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!