Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchesternek rosszabb ha ki...

Winchesternek rosszabb ha ki be kapcsoltatom?

Figyelt kérdés
Hamarabb tönkremén ha energiabeállításokba engedélyezem a kikapcsolást?

2014. dec. 21. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Használat függő. Mindenesetre nem ajánlatos sem a Windows részéről való kikapcsolást, sem a firmware felőli fejparkolást túl gyakorira állítani.
2014. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 percenként kapcsolod ki-be, az nem tesz neki jót. Akkor biztos hamar tönkremegy.
2014. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rosszabb.

A leállás-felpörgés többet árt, mintha folyamatosan menne.

Persze nem azt mondom hogy soha többet ne kapcsold ki, napi 1-2 leállítástól nem lesz semmi baja, de ne kapcsolgasd ki-be félóránként.

2014. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megy a gép, menjen a HDD, ha nem megy a gép, nem menjen a HDD. Ne állíts be kikapcsolást az energiagazdálkodásban. Folyamatosan ki-be fogja kapcsolagatni a Windows, mert mindig kell róla valami. A sok kapcsolgatás pedig károsabb mint ha folyamatosan menne.
2014. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen én is sejtettem hogy ez lesz a válasz ,ugyanis volt egy másik vinyóm ami ugyan csak 5000 órát ment de valami 3000 kikapsoláson volt túl és tele volt hibával .


Ez a vinyó meg 14000 órás és mivel naponta egyszer kapcsoltam be ki csak 2000 nél jár , akkor ezután sem fogom kapcsoltatni ne rontsuk el amúgy 100% os hd sentinellel nézve.

2014. dec. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!