Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagy a videókártyám, mi...

Cortersauxy kérdése:

Lefagy a videókártyám, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az egész történet, hogy van egy 2 éves gépem, anno vettem 250ezerért, ebből csak a videó kártya volt 76ezer.

Mikor friss volt a gép, csak nagyon ritkán csinálta a fagyásokat, de manapság már 6-10 alkalom / nap.

Na szóval: Assasin's creed Unity, Shadow of Mordor, és sorolhatnám a legújabb játékokat, mindet max grafikával, biztos 40-60 FPS-el játszottam. NÉHA előfordult 1-1 lefagyás.

CPU: Pentium 3 800MHz or higher

CPU Speed: 800 MHz

RAM: 256 MB

OS: Windows 2000, XP, Vista

Video Card: GeForce2 or ATI 9000

Sound Card: Yes

Free Disk Space: 4 GB

Ennél a rendszer ígényű játéknál pedig rendszeresen lefagy.

A fagyás úgy néz ki, hogy nem zúg be a teljes gép, és a hangok, mint ahogy régi gépemnél volt szokás, csak be csíkozódik a monitorom kijelzője.

Tettem egy próbát... beállítottam a Team viewert, hogy csatlakozva legyek a telefonom által... megvártam míg lefagy a gép. De a telefonomról ugyanúgy tovább tudtam "gépezni".

Videó kártya drivert frissítettem kb 2 hónapja.

Gépházamban : 8gb ram, i5 proci, Sapphire videókártya, +2 hűtő ventillátor dolgozik. Egyszer sem haladták meg a gépházban az eszközök a 30+ celsius fokot.



2014. dec. 21. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szoftveres hiba létezik csak videó kártyánál. Lehet, hogy az alaplapi csatlakozó problémázik. Ezt csak egy másik videó kártyával lehetne pontosan kideríteni. Nézd meg, hogy fagyás után nem-e íródik valami bejegyzés az eseménynaplóba. Hátha azzal előre tudsz lépni.
2014. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De az se árt, ha kiszeded a videó kártyát, megtisztogatod az alaplapi csatlakozót, meg a kártya csatlakozóját, és visszateszed.
2014. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 T/Z ***** válasza:

Nem az a baj, h amivel játszani akarsz, az túl régi játék, és ezért nem fut a gépeden?

Csak nem az történik, h már eleve el sem indul, és hibával kidob, hanem lefagy a gép.

2014. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 T/Z ***** válasza:
Próbáld meg a játékot valami régi kompatibilitási módban elindítani. Mittudomén, XP, vagy valami előző oprendszer.
2014. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!