Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Sapphire R9 280 kártyának...

Egy Sapphire R9 280 kártyának mennyi a maximálisan elfogadható hőmerséklet határ?

Figyelt kérdés
Jelenleg 75-80 fok között szokott lenni a hőmérséklet, ha játszok a Dragon Age Inquisitionnal. De a ventilátort leszabályoztam 35%-ra, mert úgy még nem hangos. Ha túlmelegedne a kártya automatikusan lekapcsol? Nem melegszik túl? Az órajeleket nem állítottam, hagytam alapórajelen. A házban van elől 2db 12cm-s venti, meg a ház tetején is, hogy azért a meleg levegő ne maradjon bent.
2014. dec. 21. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
75-80C még elfogadható terhelés alatt.
2014. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75-80 fok már elég meleg , de még nem okoz kárt , jobban tennéd ha nem szabályoznád le a ventiket , de ez csak egy tanács.
2014. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 T/Z ***** válasza:

Leszabályozod a ventilátort, majd csodálkozol, h a kártya 75-80fok közt van?


Egyébként ez még elmegy, de nem szép dolog leszabályozni.

Ha nem felel meg a gyári hűtés hangja, akkor vegyél a kártyához valami extra hűtőt, ami halkabban, de jobban hűt.


Arctic Cooling például szinte mindenféle kártyához gyárt hűtőket.

2014. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát pont 4 db artic F12 házventit vettem a gépbe,azokat is muszáj volt leszabályoznom mert eléggé hangosak.


Csupán egy dolog érdekelne. Ha mondjuk így leszabályozva felugrana a kártya hőmérséklete a maximálisan megengedettre,akkor a kártya alap állapotba tudna kapcsolni? tehát van azért valamilyen védelme? Hisz az órajelek alapon vannak,tehát nincs tuningolva.

2014. dec. 21. 15:18
 5/8 T/Z ***** válasza:

Ha a kártya eléri a meglassulási küszöböt, akkor lekapcsolja magát.

Jól kalkulálsz.


De ha volt pénz 4 ház hűtőre (amiből kettő is elég lenne szerintem (egy elöl, és egy hátul fent), akkor lehetne Arctit VGA hűtőre is. ;)

2014. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Arctic-on kívül tudnál ajánlani valami másabb hűtőt erre a karira? Nekem annyira nem jött be ez az arctic márka,legalábbis ezek az f12-es hűtők eléggé hangosak,600rpm körül csendesednek csak el...


Sapphire R9-280 Dual X oc


Bár igaz,az msi afterburnerben beállítottam,hogy ha a 75 fokot túllépi akkor a venti kezdjen el pörögni 50-en,csak így már baromi hangos...

2014. dec. 21. 17:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg ahogy nézem 16-20 ezer ft,ez már számomra kicsit borsos...
2014. dec. 21. 17:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül megoldottam 65-70 fok között mozog ha 42%-on pörög a venti max. Így még elmegy a hangja,de jobb lett volna msi-t vennem vagy asus-t.
2014. dec. 29. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!