Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tabletet?

Melyik tabletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fogós kérdés. Sosem volt tabletem, sosem volt okostelefonom. A telefonom egy butafon, valami 5000 forintos samsung és tökéletesen elégedett vagyok vele... de jól jönne egy hordozható eszköz, amin lehet zenét hallgatni, olvasni stb. Tehát gondoltam egy tablet megfelelő lenne számomra. Nincs rá hatalmas keret, max 30000 forintom lenne a dologra. Szerencsére az igényeim nem eget rengetőek, így talán ez nem akkora gond.


Amit tudnia kell:

microSD kártya bővíthetőség

Android operációs rendszer

Legalább 1GB ram

Legalább 2 magos processzor


Na most nagyon nem vagyok járatos a tablet témában sajnos.

Én két modellt néztem ki, ami árban is megfelelő:


[link]


[link]


Méretben nagyobb szerintem nem igazán kell.

Én a Prestigio-t favorizálom a kettő közül, mert jól néz ki, adnak hozzá egy csinos tokot is és bár "csak" két magos, de magasabb az órajele.

A másik viszont IPS kijelzős és 4 magos. És itt is vagyunk a magok kérdésnél, mert nem tudom, hogy hétköznapi felhasználásnál (net, messenger, video, zene, email) van-e bármi jelentősége a 4 magnak. Még ha játszanék is rajta, nem komplex 3D játékokkal játszanék szerintem.


Ez lenne az első tabom, nem szeretnék rosszul választani.

Vagy esetleg tud valaki jobbat ajánlani?


(ja és Androidnál mennyit számít a 4.2 vs 4.4? Esetleg lehet frissíteni?)



2014. dec. 21. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A kettő közül én mindenképpen a Wayteq-t választanám. Alapvetően két dolog van, amiben a Prestigio jobb, egyrészt nagyobb a képernyőjének a felbontása (ami szerintem a te esetedben nem számít sokat), másrészt picit jobb órajelen dolgozik a processzora, de szerintem a 4 mag többet számít. Cserébe a Wayteq 4.4-es Androidod tud, van benne Bluetooth, GPS, és még könnyebb is.
2014. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, az még kimaradt, hogy a Wayteq ráadásul IPS kijelzős is, ami manapság gyakorlatilag elvárás. A Prestigioról meg nem derül ki, hogy milyen kijelzője van, de szerintem ha IPS lenne, azt odaírnák.
2014. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2014. dec. 21. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

wayteq 7q, de vanna kolcsóbb oldalak is.

Házhoz szállítással 1-2 ezret spórolhatsz is velük

[link]

2014. dec. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pár napja rendeltem ezt:

[link]


Szerintem gondolkozz el rajta..:)

2014. dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már megvan a Wayteq. Igazából tetszik az asus is, de összesen volt kiegészítőstül rá annyim. (memkártya, füles, tok)


Köszi a válaszokat!

2014. dec. 23. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!