Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS vagy TN monitor?

IPS vagy TN monitor?

Figyelt kérdés
Az IPS monitort sokan ajánlják de válaszidőbe jóval lemarad a TN monitorokhoz képest.Játékokra használnám (PC monitorként) melyiket ajánlanátok jobban IPS vagy TN?

2014. dec. 22. 00:56
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
IPS technológia több mindenben jobb mint a TN, szín, betekintési szög stb.. a válaszidő hogy 0.005 vagy 0.008 másodperc alatt vállt szürkéből szürkébe azt észre se veszed
2014. dec. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! :)
2014. dec. 22. 01:05
 3/7 A kérdező kommentje:

Ehhez mit szóltok?

[link]

2014. dec. 22. 01:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a monitor válaszidejét szokták megadni a gyártók, hanem a panelét, mert azon jelentkezik a ghosting! Az adott: TN-eknél jellemzően 1-5 ms, egyéb népszerű technológiáknál (IPS, VA, stb.) 8-10 ms. Erre jön rá az input lag az az idő, amíg a bementi jelből kép lesz. Ez ma olyan 20-30 ms, de nagyon gagyi monitoroknál 50-100 ms is lehet (TV-knél is hasonlóan nagy az érték, ez 2-3 képkocka késés). Pár profi azért használt még az elmúlt pár évben is CRT monitort, mert ott ez az érték minimális volt (szerintem egyébként nem igazán fontos). Vannak egyes típusok (Dell U-szériás monitorok pl), ahol van "game mode" és az input lag gyakorlatilag levihető 5-10 ms tartományba, vagyis a VGA kábel és monitor között max 10-20 ms késésed lesz. Érdekes módon egyébként a tömeg TN-paneles monitoroknak pont, hogy nagyon nagy szokott lenni az input lagja, mert inkább törekszik a gyártó az olcsó végtermékre és kispórolja a jó minőségű vezérlőt. Van ma már persze pár kifejezetten "gamer" 120/144 Hz-es TN paneles monitor, ahol a panelen van 1 ms válaszidő meg az elektronikán is max. pár ms. De ezeknek meg is kérik az árát - úgy 70-80 ezer forintnál kezdődik ez a kategória. Viszont aki már hajlandó ennyit kiadni egy monitorra, az szerintem legyen igényes a képminőségre is, necsak a válaszidőre. Ha az idő 99%-ában játékra használod, akkor el lehet gondolkozni rajta, máskülönben szerintem egyértelműen IPS/VA.
2014. dec. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyiért van nagyobb 3d ips.

[link]

2014. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T/Z ***** válasza:

Mielőtt elköltesz egy kalap pénzt monitorra, kérdezd meg egy szakmai oldalon is, h mit ajánlanak ennyi pénzért:

[link]

2014. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!