Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van kevesebb hely...

Miért van kevesebb hely particionálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elparticionálni 30 GB-ot az 500 Gb-os merevlemezemről, de az elparticionálható mennyiséget valamiért folyamatosan(függetlenül attól, hogy növelem vagy csökkentem a valós szabad hely méretét)csak kb. 17 Gb-nak érzékeli(mindig 18138 Mb).Mi lehet a gond?Egyébként 190 Gb szabad hely van.(Próbáltam már ilyet hogy töredezettség mentesítés,meg ellenőrzés de nem működött)

2014. dec. 23. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát meglévő partícióról szeretnél leválasztani 30 GB-ot?

Ha igen, akkor valószínűleg az a baj, hogy nem lehet akárhonnan leválasztani. Csak a legvégéről lehet, de általában azt előre meg is tudja mondani a rendszer, hogy legfeljebb mennyit tudsz. Szerintem ez lesz a kb. 17 GB.


A töredezettségmentesítést mondtam volna én is. Az elvileg átrendezné a fájlokat, remélhetőleg a partíció elejére. De úgy látszik, hogy mégsem...


Szóval még azt tudnám tanácsolni, hogy valahova mentsd át az adataid egy nagyobb részét (pl. filmek, stb., ha vannak). Utána próbáld meg még egyszer a töredezettségmentesítést, majd a partíciócsökkentést.


Ha így sem sikerül, akkor lehet, hogy csak újraformázással tudod ezt megoldani...

2014. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gábor_79 ***** válasza:
Feltételezem a rendszerlemezt szeretnéd partícionálni. Azért nem tudod, mert egy "kritikus" ponton, futó rendszer alatt, nem áthelyezhető adatok vannak. Esetleg próbálj külsős programot, mint Easeus Partition Master vagy live CD-ként GParted, Parted Magic. Ezek megjelölik az adatokat, majd újraindításkor átmozgatják. Persze nem veszélytelen áramszünet miatt. Mentés amúgy is javallott. Ja és el tud tartani akár órákig ez a mozgatás, aztán ha külső programmal csináltad, a windows ellenőrzést akar az adatok épsége miatt; az is egy kis idő.
2014. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!