Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4GB RAM-ból csak 2,73GB-ot...

Plazmatik kérdése:

4GB RAM-ból csak 2,73GB-ot tud kezelni a gép. Why?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Asus P5B alaplapom van, 4x1GB RAM-ok vannak, ebből kettő Samsung, kettő Kingmax márkájú, DDR2 800MHz, elvileg Dual Channel-ben működik. Ha csak két GB RAM-ot teszek bele addig nincs gáz, viszont ha berakom a 3.-at vagy mind a négyet, minden esetben csak 2744MB-ot "lát" illetve használ. 64bit Win7 Ultimate van fent és az a fura hogy kb fél éve van ez így (most szántam rá magam, hogy foglalkozzak a dologgal) előtte nem volt ilyen gond. Ja ráadásként néha kékhalállal újraindul, mintha memória baja lenne, de memtestet lefuttatva semmi hibát nem talál. Tanácstalan vagyok.

2014. dec. 25. 18:06
 1/10 anonim válasza:
4x1 gb azonos márkájúval jobban jártál volna kitbe pl azok összevannak válogatva. A memóriákból mind azonos oldalú chipes? Itt gondolok arra, higy 4db 2 oldalú van? Esetleg, ha nem akkor az is lehet baj.
2014. dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hogy* bocs telóról vagyok.
2014. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Samsungok 2 oldalúak, a Kingmaxok viszont csak 1 oldalúak. Ez lehet akkor a baj?
2014. dec. 25. 18:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Integrált videokártya, ami megeszi? Az nem lehet, hogy csak kettő működik, de a gép mégis 2700mb-ot lát.
2014. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de nem integrált a vga. Igaz nem is egy atomreaktor ez az nVidia Geforce 210 de tudtommal nem fogyasztja a rendszer memóriáját.
2014. dec. 25. 18:41
 6/10 anonim válasza:
Nézd meg először a 2 samsungot mennyit ír a gép utána csak a 2 kingmaxot. Lehetséges, hogy a memória chipek miatt nem kompatibilisek, mivel 1 és 2 oldalú rammok.
2014. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A chipek miatt nincs dual channel az viszont lehet.
2014. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha csak a két samsung vagy csak a két kingmax van bent, úgy 2048MB-ot ismer fel, ha a harmadikat vagy a negyediket is beraktam akkor állt meg 2744MB-nál


Viszont most turkáltam a bios-ban és a "Memory remap feature"-t enabledre állítva felismeri mind a 4 GB ramot, bootolásnál illetve a Windows is. A kérdés, hogy ezek után is elő fog-e jönni az időnkénti kékhalál...

2014. dec. 25. 18:56
 9/10 anonim válasza:
Bios lett volna a kövi tanács. Amúgy, sajnos nem tudjuk mi se, hogy lesz e még kék halál, de valszeg nem.
2014. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd a további használat során fog ez kiderülni, hogy mit bír a gépezet :)


Köszönöm a segítséget! :)

2014. dec. 25. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!