Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alternatívát választaná...

Melyik alternatívát választanátok?

Figyelt kérdés

A laptopomról kiszakadt a monitor, már egy jó ideje csak a kábelek tartják össze.

Rengeteg photoshoppolok. Gyakorlatilag csak a photoshopra és film nézésre használom a gépet. Na meg persze a facebook...


1,

Leszedetem a monitort. Kikábeleztetem, lecsavarozzák a zsanérokat stb.. Talán ezt még én is megtudom csinálni.

Veszek hozzá fél év garanciával egy használt monitort kb. 22-30ezerért.

Valamint veszek egy gyengébb minőségű tabletet amin azért elmegy a photoshop úgy ahogy.

Mondjuk egy Microsoft Surface 1-et.

Ha jól láttam neten ez olyan 70-90 között mozog.

Adnak hozzá billentyűt, egeret... Szóval a tablet lenne a laptop, a laptop a pc... haha


2,

Úgy ahogy vagy a laptopon elrejtem a ruhás szekrény mélyére ;( és veszek egy komolyabb Surface 2 pro-3pro-t amit kigyulladásig, felrobbanásig használom.


Na melyik a jó?



2014. dec. 26. 07:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Esetleg más tabletet is ajánlhattok ami windowsos!

A lényeg, hogy fusson rajta a photoshop.

(Az nem baj ha a 2 perc helyett 10 perc amíg betölt valamit)

2014. dec. 26. 07:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat használod a PS-t, akkor inkább asztali gép.
2014. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Drone007 ***** válasza:

Ha jól gyanítom már érdeklődtél photoshopot futtatni képes tablet "alternatíva" iránt a GyK-n.

Áruld el kérlek, miért ragaszkodsz a tablet formátumhoz? Vonaton/buszon/parkban akarsz képet szerkeszteni? Vagy ide-oda akarod hurcolni a gépet?

Sokkal jobb (költség és erőforrás-hatékonyabb) megoldás ha egy új laptopot veszel 90-120e Ft körül, amin biztosan elfut a Photoshop, hurcolhatod, és tovább is bírja.

2014. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Drone007 ***** válasza:

Ne haragudj, de amit írtál, az nettó butaság:

"Azért akarok tabletet mert egyrészt kisebb mint egy laptop, könnyebben hurcolhatom.

Több munkahelyem van, az egyiken melóhelyemen nagyon sok idő megy el várakozással.

Értelmes laptopot amin kifejezetten jól megy a photoshop szerintem 200 alatt nem találok.

Plusz ha van tabletem akkor a tutorial videókat is jobban tudom nézni. Baromi idegesítő amikor kapcsolgatni kell az ablakokat."

1. egy tablet (főleg egy surface pro) nem kisebb egy laptopnál.

2. a surface pro 3 jóóóóóval többe kerül 200-nál, szóval ezt hagyjuk

3. a surface-en win 8 fut, ugyanolyan módszerrel tudsz rajta tutorial videókat nézegetni, mint egy laptopon. Működésükben ebből a szempontból semmi különbség nincs.


Tehát még egyszer megkérdezem: miért akarsz kidobni nagyjából 200-250 ezer forintot az ablakon? (mert kb ennyivel kerül többe egy s3 egy hasznos laptopnál)

2014. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Drone007 ***** válasza:

De hogy lásd nem beszélek a levegőbe:

[link]

Ez a laptop 180ezer, a surface meg 400. Hardverben veri a s3-at. Igen, nagyobb, hiszen a s3 12" méretéhez képest, ez 15,6" de ez szerintem előny, ha valaki photoshopot - vagy bármilyen tervező progit - használ.


Nyilván te döntesz, de ha megfogadsz egy tanácsot: ne a divat vagy a menőség miatt válassz munkaeszközt, hanem az alapján, hogy mennyire hasznos.

2014. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor mit csináljak az anno 200 ezerért vásárolt laptopommal?
2014. dec. 28. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már van egy jó laptopod (bár leírhatnéd a konfigot), akkor használd azon a PS-t és kész. Minek még egy tablet pluszba ha ott a laptop?
2014. dec. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg még annyi hogy kéne venned a laptophoz egy Full HD IPS monitort, mivel az nagyon jól jönne neked (meg fontos is) a PS-nél.

Én személy szerint ezt ajánlom:

[link]

2014. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!