Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor vs videokártya vs win...

Monitor vs videokártya vs win 7 vs felbontás. Megoldás?

Figyelt kérdés

Monitor: Samsung Syncmaster 2243NW

Videokártya: AMD Radeon HD 7700


A monitor rá lett kötve a videokártyára, viszont azóta visít, hogy neki a 1680x1050 60hz lenne megfelelő felbontás, amit viszont nem enged a win7. (Ő aszondja az 1440x900 az ajánlott.)

Probáltam a videókarinál állítani (Képrenyőfelbontás, speciális beállítások ott viszont a 1680x1050 csak 30hz-n megy, ami ugye a monitornak nem jó.

Nézegettem én a googlet meg a forumokat, nem egyedüli a probléma, az egyiken találtam is egy átírt illesztő progit, ami egészen addig müködik amig a gép nem kapcsol ki, nem megy alvó üzemmódba stb stb stb..


És olyankor illesztő program törlés majd újra rakás stb.


nyilván azt a részét szeretném megoldani a dolognak hogy ne kelljen mindig újra rakni az illesztő progit..


2014. dec. 26. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Első nekifutás:


Képfelbontás -> spec -> monitor -> pipa ki.


Utána az adapter fülön az elérhető üzemmódok között ott kéne lenni az 1680x1050@60Hz-nek is, és restart után is meg kéne maradnia.


Ha ez nem megy, akkor drasztikusabb módszer kell, aminek a legjobb módja powerstrip nevű programmal írni egy drivert a monitorhoz, majd azt manuálisan telepíteni.

2014. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jah igen az kimaradt hogy az AMD Catalyst Control centerben probáltam a Saját VGA kijelzőnél változtatni (ahol a monitor adatainál sorra nem támogatott jelenik meg, a monitor jellemzőinél pedig hiába veszem ki a pipát alkalmazás után egyből vissza rakja
2014. dec. 26. 13:14
 3/3 A kérdező kommentje:

Első nekifutás:


Képfelbontás -> spec -> monitor -> pipa ki.


Utána az adapter fülön az elérhető üzemmódok között ott kéne lenni az 1680x1050@60Hz-nek is, és restart után is meg kéne maradnia.



Mint irtam, hiába van kivéve a pipa nincs 60hz-s üzemmód az 1680x1050-re csak a 29 és 30 hz-s (16 bit és 32 bit esetesnél is)

2014. dec. 26. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!