Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a PC-m, ha...

Miért kapcsol ki a PC-m, ha játszani akarok?

Figyelt kérdés

Nem minden játéknál. A Far Cry 4-et végigvittem maximum grafikai beállításokon és semmi baja nem volt vele, a 3-tól viszon már a töltő képernyőnél kikapcsol és vissza se tudom kapcsolni. Kíváncsiságból kipróbáltam pl a Middle erath Shadow of mordort, ami elment gond nélkül, ahogy a Dirt Showdown is, az NFS the Run is, az AC Black Flag is. A Watch Dogs-nál és az AC Unity-nél úgy jártam, hogy egyik verzió elment, egy másiktól kikapcsolt. A Deadrising 3 és a Mortal Kombat 9 viszont egyáltalán nem megy semilyen verzióban.


A proceszor egy amd 8350 fx és egy cooler master hyper evo 212 hűti.

Visszakapcsolni úgy tudom, hogy le kell húznom a hűtő kábelét és visszadugni, és csak ez után engedi újraindítani. Más kábellel még nem próbáltam.

Visszakapcsolás után a tápegységől hátul forró levegő jön.



2014. dec. 27. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora táp van a gépben?
2014. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

LPG12

550W

elvileg elégnek kéne lennie

hétőre várok egy Cooler Master GM650-et

talán azzal nem lesz gond

2014. dec. 27. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor a táp elég erős

hmmm, lehet csak a játékkal van vmi baj ami hülyíti a gépet.

próbáltad újratelepíteni?

esetleg vírusellenőrzés.

de lehet, hogy proci probléma... hmm

2014. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

újratelepítettem a rendszert is, de előtte ugyan ezt használtam másik gépen (alaplapot, procit és videokártyát cseréltem)

a játékokból több verziót is kipróbáltam

egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a baj


azt meg sajnos nem tudom megcsinálni, hogy játék indításnál nézem az aida 64-en egyszerre a teljesítmény felvételt és a hőfokokat meg a többit, hogy milyen alkatrész mit csinál és mennyire

2014. dec. 27. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Játék után nézd meg a hőfokokat. Azért lenne fontos, mert említetted, hogy forró levegő jön ki a tápegységből. Ez is lehet a hiba oka, hogy maga a tápegység melegszik túl, és biztonsági okok miatt lekapcsol. És ugye huába hűtod a procidat, ha a tápegység meg túlmelegszik.
2014. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

raktam egy 8 cm-es ventit a tápra hátulra ami kiszívja a levegőt

egyébként azért rendeltem meg az új tápot mert az én is arra gyanakszom, hogy azzal lehet gond

egyébként az benne a legrégebbi alkatrész, szóval az is lehet, hogy valamelyik kábel megtört vagy elöregedett

már ez a 3. gépem amit ezzel használok az elmúlt 8 évben :D

2014. dec. 27. 10:23
 7/8 A kérdező kommentje:

ja, a hőfokok egy 2 órás fc4-ezés után (emlékeim szerint):

processzormagok (mindegyiken) 28-32 °C

északi híd 34

gpu dióda kb 32

merevlemezek (2 db) 35

alaplap kb 30


így csak netezés közben a processzor 14-18 között mozog az alaplap 26 a híd 32 a gpu 26 a lemezek 35

2014. dec. 27. 10:28
 8/8 A kérdező kommentje:
A 650W-os tápnak (vagy az új kábeleknek köszönhetően) minden remekül működik.
2014. dec. 30. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!