Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás a memóriám? (ram hiba)...

Hibás a memóriám? (ram hiba) Miért futnak dual-channelben?

Figyelt kérdés

konfigom:


Processzor: AMD Athlon II X4 760K 4x3,8 Ghz

Memória: 6 GB KINGMAX DDR3 1600Mhz (4+2GB)

Videókártya: Sapphire R7 260x 1GB DDR5

Alaplap: Asrock FM2A55M-VG3+

Merevlemez: 500 GB Western Digital

Tápegység: Chieftec 400W iArena GPA-400S


Furcsaságokat produkált mostanság a gépem, fagyások, google chrome működése leállt, kékhalál. Ezt akkor csinálta mikor mint a két memória benne volt. Kivettem a 2 gigásat tökéletesen működött minden. Az alaplapomon 2 slot van, mind a két helyen kipróbáltam mind a két memóriát külön-külön, tökéletesen működött. A memóriáknak nincs bajuk, tesztelve is voltak, szóval csak azzal van baj, hogy az alaplap nem tudja normálisan kezelni a kettőt. Ugyanaz a márka, időzítés, minden megegyezik, kivéve, hogy az egyik 2 a másik 4GB. Az érdekesség, hogy ha a 2 gigás modult rakom előre és másodiknak a 4 gigásat egész hamar kékhalált kapok, ha a 4 gigásat teszem előre úgy nagyjából normálisan működik. Eddig 1333mhz-en voltak, most felraktam 1600mhz-re, de megint elkezdett hibázni, összeomlani a chrome, így levettem 1333-ra. Valamint az Uefi (bios) azt írja, hogy dual-channel mode. Ez lehetetlen két méretben eltérő ram esetében. Lehet, hogy ezért viselkedik hibásan? Olvastam olyat, hogy azért írja így az Uefi mert egykor régen az egyik ram dual-channelben működött, és tényleg volt, hogy 2+2gb ramom volt, és olvastam olyat is, hogy a 2+2gb jobban megéri mint a 4+2gb ha dualban működik. Ez igaz lenne? Szerintem ez hülyeség. Képet linkelek, valaki megoszthatná a véleményét, mert szinte új gép, nem szabadna kékhaláloznia és furcsán viselkednie.


[link]


[link]


[link]


1333Mhz-en működött, de most már 1600-on van. Az időzítés pedig megegyezik nem? Csak mert az Aida64-ben pár szám eltér.



2014. dec. 27. 12:07
 1/1 A kérdező kommentje:
ismét 1333-on
2014. dec. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!