Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne jobb választás...

Melyik lenne jobb választás játékra?

Figyelt kérdés
i5 4460 és MSI GTX760 2gb OC vagy i5 4460 és GIGABYTE R9 280 3gb OC FullHD-ban szeretnék játszani Ultrán The Crew, Battlefield 4, Planetside 2 kaliberű játékokkal. Néztem pár tesztet a két kártyáról és azt vettem észre, hogy az Nvidia több FPS-t hoz mint az AMD. Én szívem szerint Nvidiát vennék, de kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek.
2014. dec. 27. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
az r9 280 az erősebb igazság szerint, az nvidia támogatottsága miatt van néhol több fps a gtx 760-al, viszont a konzolok miatt lehet számítani az amd támogatottság elterjedésére
2014. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

GTX 760 erősebb, a sima 280-nál, nem sokkal de kicsit erősebb.

Itt végülis a pénztárca mérete szabja meg melyiket és milyen további cuccal veszed.

2014. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a 280X erősebb pár százalékkal átlagban, de az eredmények játékonként eltérőek.
2014. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen látom már sima 280-as...akkor a 760 az erősebb valóban. :)
2014. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a 760 OC és nem sima, ha még nem tűnt fel. :) Viszont a 280-nak 3gb ramja van, ami állítólag mostanában jól jön + ha az AMD-t több játék fogja támogatni akkor viszont hiába az erősebb GTX... Egyszerűen nem tudok dönteni.
2014. dec. 27. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
A linkelt 280-as is OC, de amúgy az OC kártyák nem nagyon szoktak meghatni...van bennük +5, jó esetben +10% teljesítmény, amit gyári órajeles karikból is ki lehet préselni. 3GB VRAM ritka esetben lehet hasznos ilyen kaliberű kártyákon, az esetek nagy részében nem hoz előnyt, de hát a 384 bites vezérlőhöz ennyi jön ki (1,5GB már kevés lenne). Támogatottság terén az utóbbi években szépen nyomul az AMD is, de vannak az nV oldalán is extrák. Én mindkét gyártóval elégedett vagyok, így legtöbbször ár/teljesítmény alapján döntök illetve figyelembe veszem a fogyasztást is. Szerintem mindkét kártya jó választás lehet....ha van egy kis időd, várt meg a GTX960-t és/vagy a 300-as Radeon szériát.
2014. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Időm az van dögivel, mert nem mostanra tervezem az új alkatrészek vételét. Köszi, hogy mondtad. :)
2014. dec. 27. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!